В Італії Amazon запідозрили в шахрайстві

В Італії компанію Amazon запідозрили в шахрайстві
Depo.
11 березня 2016 16:30
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua з посиланням на оborot.ru, прокуратура Мілана почала розслідування через ненадання компанією Джеффа Безоса податкових декларацій.

У список підозрюваних увійшли керівники юридичних відділів європейських філій Amazon. Видання не повідомляє подробиці справи, але уточнює, що мова йде про "шахрайстві з податковими органами, яке може являти собою суму з великим числом нулів".

Розслідування було розпочато після проведеної податкової перевірки про діяльність Amazon.Ранее в несплаті податків на території Італії були звинувачені такі великі американські компанії як Google і Apple.

Amazon c початку травня 2015 р змінив схему свого податкового обліку в країнах Європейського Союзу. Раніше компанія Джеффа Безоса проводила платежі через Люксембург, де найбільш ліберальне податкове законодавство. У цій же країні вона заснувала центральний офіс Європейського підрозділу Amazon EU SARL. В інших же країнах ЄС діяли підрядники. У 2015 році Amazon почав вести окремий облік в Великобританії, Іспанії, Італії та ФРН.

Експерти вважають, що вирішальним фактором для змін, які Безос провів в своєму європейському підрозділі, став законопроект, запропонований міністром економіки і фінансів Великобританії Джорджем Осборном. Він був спрямований проти технологічних компаній і припускав податок в розмірі 25% для тих з них, які використовують схеми для виведення прибутку за межі країни. Оскільки однією з перших повинна була постраждати корпорація Google, в англомовній пресі податок охрестили Google tax.

Amazon запустив онлайн-продажу в ЄС у другій половині 90-х років, почавши з торгівлі книгами в Британії. До травня корпорація підтримувала в Європі централізоване управління, що об'єднує центри фулфіллмента, службу підтримки клієнтів, а також центр досліджень і розробок. Обороти Amazon на ключових європейських ринках (у Великобританії, Німеччині, Франції, Італії, Португалії та Іспанії) в останні роки зростали.

У 2013 р Amazon у Великобританії заплатив £ 4 млн ($ 6,2 млн) податків. При цьому виручка на місцевому ринку склала £ 449 млн ($ 696), прибуток до сплати податків - £ 17 млн ​​(26,4 млн).

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на depo.ua

Мітки: -