Солідарність з Порошенком: Хто стане губернатором Львівщини замість Синютки

Голова Львівської ОДА Олег Синютка виконав свою обіцянку і став першим головою обласної державної адміністрації, який заявив про політичну солідарність з Порошенком

Ігор Заболотний

Ще ніколи президентом не ставав той, за кого голосувала Львівщина. Так сталось і цього разу. Про причини результату голосування і підводні течії політичних процесів на Львівщині можна писати книгу і знімати фільми, але зараз – не про це.

Станом на 22 квітня Львівщина політично залишилась без керівника області, який зранку на апаратній нараді висловив подальшу підтримку ще чинному главі держави Петру Порошенку й заявив, що йде з посади керівника обласної державної адміністрації. Звісно, це рішення наразі тільки політичне, адже Синютка ще на місяць залишається керувати Львівщиною, проте уже зараз у політичному інстеблішмені області активно "сватають" людей на крісло керівника області. Області, яка політично залишилась у опозиції до новообраного голови держави Володимира Зеленського.

Обіцянку піти з посади керівника області разом з Порошенком очільник Львівщини дав ще минулого тижня під час зустрічі з місцевими мешканцями у місті Соснівка, й цю обіцянку дотримав. Він попросив юридичний департамент подивитись, як це рішення оформити документально. Тобто Синютка залишається у кріслі до рішення з Києва. "Я хочу подякувати, перш за все, мешканцям Львівщини, адже вони проявили себе як справжні патріоти, як люди державницького мислення, як зріле громадянське суспільство.  Думаю, що результат на Львівщині – це результат системної, чотирирічної, професійної роботи багатьох людей, в тому числі тих людей, які зібралися в цьому зал", – сказав Синютка.

Також Синютка подякував усім заступникам голови Львівської облдержадміністрації, директорам департаментів, начальникам управлінь, голові та заступникам Львівської обласної ради та усьому депутатському корпусу. "Злагоджена робота була запорукою успіху Львівщини в багатьох починаннях. Подяка правоохоронним органам, адже їхня робота була зорієнтована на користь держави та громадян. Хочу подякувати команді однодумців, які щотижня збиралися в цій залі, де вирішували складні проблеми, що давали можливість нашій області зростати і бути помітною в Україні", – сказав голова ОДА.

Він додав, що його команда працювала і працює для людей, які повірили їй повірили в те, що вона робить. "Львівщина завжди була орієнтиром руху України, ми зараз достойно продемонстрували і достойно несемо прапор України до Євросоюзу та НАТО. Ми захистили той вибір, який сьогодні визначений в конституції України, і повинні об’єднати людей навколо цього вибору та майбутньої нашої праці. Я залишаю посаду голови облдержадміністрації, але я залишаюся з Львівщиною, залишаюся зі Львовом, з нашими людьми, чию підтримку ми маємо сьогодні і в цьому ми переконалися під час виборів", – сказав Синютка.

За його словами, не можна зупиняти ті добрі справи, які розпочаті командою, адже це і стадіони, і амбулаторії, і садочки, і інші інфраструктурні проекти. "Зараз головне не втратити Україну. Я на сто відсотків переконаний, що все буде Україна", - сказав він.

Запам’ятався Синютка вирішенням сміттєвої кризи у Львові – це, напевне, головне його досягнення. І ще до 1 липня сміття у Львові вивозитиме обласна державна адміністрація. Як буде далі – прогнозувати зараз складно. Також за чотири роки у області відремонтовано 1700 кілометрів доріг, відкрито нові школи, дитячі садочки та сімейні амбулаторії.

Поки що на місце нового голови ЛОДА "сватають" чинного заступника голови Львівської облради Володимира Гірняка та лідера партії "УКРОП", народного депутата Тараса Батенка. Гірняка начебто можуть призначити за квотою Гриценка, а для Батенка Львівщина – рідна область. "Злі язики" говорять, що "поклав око" на крісло очільника Львівщини і... нардеп Володимир Парасюк. Ще одним імовірним наступником Синютки називають Тараса Барщовського – не вельми відомого публічно, проте значимого економічно бізнесмена області. Так це, чи ні – наразі невідомо.

А поки що Львівщина дякує Олегу Синютці, який став рекордсменом у кріслі очільника області. Раніше голів ОДА області змінювали навіть кілька разів на рік, натомість за Синютки у області запанувала стабільність – і політична, і економічна. Наскільки це, звісно ж, можливо в часи війни, економічних і політичних потрясінь.

Його згадуватимуть, як шаленого трудоголіка, людину, яка жила у обласній державній адміністрації, а не працювала там. Людина, яка користується авторитетом серед як учасників АТО, так і серед звичайних працівників ЛКП міста Львова, котрі пам’ятають його ранкові наради у якості колишнього першого заступника Львівського міського голови.

Синютка уже заявив, що не балотуватиметься на крісло мера Львова, але бачить своє майбутнє у політиці. Разом з тим, хто б не був після нього у кріслі очільника області, йому доведеться непросто, адже бути таким трудоголіком, як Синютка буде важко.

Нагадаємо, що Петро Порошенко призначив Синютку головою Львівської обласної державної адміністрації 26 грудня 2014 року. Той вже мав неабиякий досвід керування комунальними питаннями та господаркою міста протягом 7 років на посаді першого заступника міського голови Львова. Починав же Синютка у Львові з директора департаменту економічної політики ЛМР в листопаді 2006 року — до того 4 роки був заступником міського голови м. Івано-Франківська. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів