У церкві на Львівщині знищують автентичні розписи

У Славську на Львівщині ремонтують церкву Успення Пресвятої Богородиці архітектора Василя Нагірного, де збереглися розписи Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка

Про це пише Depo.Львів з посиланням на zbruc.eu.

За словами настоятеля храму отця Андрія, розписи та плитку виробництва фірми Івана Левинського планують збити. Мовляв, немає сенсу зберігати те, що "падає на голову". Також він говорить, що автентики в церкві не збереглося.

"Ми зараз маємо жити цивілізовано. Ця плитка що – свята?" – аргументує священик. 

Натомість викладачка Інституту архітектури НУ "Львівська політехніка" Тетяна Казанцева після відвідування церкви виявила там оригінальні розписи та плитку виробництва фабрики Івана Левинського.

"На купі сміття за церквою в Славську лежать збиті розписи Модеста Сосенка або, як сказала громада, якогось Буцманюка. Інтер’єр церкви в Славському обличкований плитками! Ці плитки, прекрасного вохристо-рожевого кольору, громада планує збити і поставити нову блискучу плитку клозетову… Бо хто такий Левинський!" – каже Тетяна Казанцева.

При обласній державній адміністрації вже створена комісія, яка обстежила хід ремонтних робіт церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славську, які здійснюються без відповідних дозволів  і погоджень органу охорони культурної спадщини Львівської ОДА.

Опісля огляду, комісія намагалась вручити настоятелю храму та голові церковного братства припис щодо припинення будь-яких робіт, проте представники релігійної громади відмовилися його отримувати. Припис вручили голові Сколівської ОТГ Володимиру Безі. Зазначимо, що до роботи залучені і правоохоронні органи, які займаються описом втрат.

 "Ми скерували звернення і до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області щодо вжиття відповідних заходів за пошкодження пам‘ятки архітектури та припинення будь-яких робіт", - зазначила т.во. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Зазначимо, що залишилась лише частина розписів, проте автентичні розписи митців Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка збили та винесли із храму разом із будівельним сміттям.   

"Крім того, ми звертаємось до суду з позовом про вилучення з власності Славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення. Ми не можемо допустити, аби автентичні розсипи Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка, керамічна плитка фабрики Івана Левицького були знищені", - сказала Оксана Ткачук.

Нагадаємо, як у Львові карають тих, хто грабує церкви.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів