У теплих обіймах теплого Поділля: У Львові стартує унікальна мандрівна виставка
Зі Львова розпочнеться тур особливої сучасної цифрової експозиції про регіон, що охоплює одночасно кілька областей
Виставка "Тепле Поділля - скарб України" вперше пропонує збірний формат цифрового та фізичного представлення багатства природної і культурної спадщини цього унікального регіону. Експозиція працюватиме в Центрі Митрополита Андрія Шептицького, пише Depo.Львів.
Експозиція розповідає про регіон на півдні Тернопільської області та на межі Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської областей, що характерний мальовничими ландшафтами каньйонів Дністра і його лівосторонніх приток Коропця, Стрипи, Джурина, Серету, Нічлави, Збруча та інших малих річок. 32 виставкові стенди демонструють найцікавіші об'єкти Теплого Поділля, історичні малі містечка та села, а також окремі теми, що його характеризують. Кожен стенд містить QR-код на один із цифрових ресурсів проєкту: VR тури, сайт або сторінку Facebook.
Проєкт "Тепле Поділля – скарб України", який зайняв перше місце в рейтингу поданих ініціатив за лотом "Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини" від Українського культурного фонду, реалізувався протягом липня-жовтня 2023 року в межах 15 громад Чортківського району Тернопілля.
За час виконання проєкту відзнято близько 500 панорам про майже 100 об'єктів культурної і природної спадщини Теплого Поділля. На основі цих матеріалів створено 20 віртуальних турів та сайт dnister.org з інтерактивною картою регіону. Сайт слугуватиме як інформаційна онлайн-платформа для користувачів і розповідає про найцікавіші місця Теплого Поділля, надає практичну інформацію для користувачів про добирання і об'єкти сервісу. Окрім того, команда проєкту допомагатиме користувачам у плануванні подорожей та знайомству зі спадщиною регіону.
Виставка триватиме протягом 16-29 жовтня 2023 року у Львові в Центр Шептицького. Після цього, 30 жовтня у м. Чортків відбудеться фінальна презентація проєкту і відкриття там виставки. А після Чорткова виставка мандруватиме між громадами Теплого Поділля.
Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Українського культурного фонду. Ідея та виконання проєкту – співпраця організацій та експертів: "Молодь - майбутнє України", Спілка Української Молоді в Україні, Greenways Ukraine, студії Prostir 360. Партнери проєкту: Чортківська міська рада, Департамент культури та туризму Тернопільської ОВА, національний заповідник "Замки Тернопілля", національний природний парк "Дністровський каньйон", Центр Митрополита Андрея Шептицького.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів