У Самборі розкажуть про трагічне минуле міста

Доповідь відбудеться 2 грудня

У Самборі відбудеться доповідь про трагічне минуле міста, пов'язане з масовими розстрілами і захороненнями на території старого єврейського кладовища. Про це йдеться у повідомленні правління ГО "Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області, пише Depo.Львів.

"Передусім, звертаємося зі словами подяки до всіх середовищ, задіяних у справі облаштування на території колишнього єврейського кладовища у м. Самбір меморіалу жертв різних віровизнань та національностей. 1 листопада 2018 р. масові заходи на території міста відбулися на належному рівні, толерантно, з відповідним рівнем поваги. Інакше й не могло бути, адже йшлося про пошанування Січових Стрільців у 100-річчя з часу утворення ЗУНР, а також замордованих нацистами самбірчан та жителів цієї частини прикарпатського краю у 75-ту річницю їхньої трагічної загибелі", - зазначається у ініціативі ГО "Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області" щодо облаштування на території колишнього єврейського кладовища у м. Самбір меморіалу жертв різних віровизнань та національностей.

"Наша організація у зверненні до всіх небайдужих напередодні вище згаданих масових заходів зголосилася допомогти направити подальший процес облаштування в Самборі меморіалу жертв різних віровизнань та національностей у конструктивне русло. Будучи послідовними у цьому, готуємо серію заходів. Першим з них буде доповідь про трагічне минуле Самбора ХХ століття, пов'язане з масовими розстрілами і захороненнями на території старого єврейського кладовища. З проханням підготувати її ми звернулися до члена правління нашого громадського об'єднання Юрія Леськіва, який добре обізнаний з даною тематикою", - зазначають у ГО.

Доповідь відбудеться в м. Самбір 2 грудня.

"Лише якнайповніший зібраний і доступний широкому загалу матеріал може стати основою для подальших дій і допомогти дійти порозуміння у питанні спорудження меморіалу. Будьмо відповідальними у наших намірах, словах і діях", - переконані у ГО "Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів