UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Садового не знайшли грошей на монетизацію пільг

Львову на монетизацію необхідно 433 мільйони на рік

Як повідомив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 197 про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, передбачено, що органи місцевого самоврядування мали б відшкодовувати вартість проїзду пільговим категорія через монетизацію або через відшкодування цієї вартості перевізникам. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

Оскільки бюджет міста Львова на 2018 рік вже сформований, з чітким розподілом видатків, ці кошти, а це сотні мільйонів гривень, в разі монетизації, потрібно було б забирати з інших сфер, повідомили у мерії.

"Маємо постанову Кабінету Міністрів України, № 197 про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Постановою визначено перелік пільговиків, яким передбачено відшкодування, і що це відшкодування мають здійснюватимуть органи місцевого самоврядування — або через монетизацію, або відшкодовувати кошти перевізникам. Ми провели розрахунки, скільки коштів необхідно на монетизацію. Якщо ми візьмемо лише ті категорії пільговиків, які в обов'язковому порядку передбачені поставою Кабміну, то нам в рік на це потрібно 135 мільйонів гривень.

Що цікаво, у перелік пільгових категорій, згідно постанови Кабміну, не увійшла категорія пенсіонерів. Водночас, наголошую, у Львові, на маршрутах, які обслуговує наш комунальний транспорт — це ЛКП "Львівелектротранс" і ЛК "АТП-1", пенсіонери їздили і їздитимуть безкоштовно.

Однак, якщо ж до переліку пільговиків, згідно постанови Кабміну № 197, додати пенсіонерів, то Львову на монетизацію необхідно 433 мільйони на рік.

Станом на сьогодні, міський бюджет вже сформований, з чітким розподілом видатків, і він зараз не переглядається. Тому, ці кошти ми просто не маємо звідки взяти. Їх необхідно було б забирати з інших сфер, з інших, вже запланованих, робіт. У попередні роки відшкодування за проїзд пільговиків проводилося коштом державного бюджету, які нам надходили у вигляді субвенцій. На це звертають увагу багато посадовців. Зокрема, на сесії ЛОР було прийнято депутатське звернення до Президента, Голови В Р та Кабміну з вимогою щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету України", — розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Посадовець переконаний, що міста України наразі залишатимуться в тому стані, що зараз, бо бюджети міст не зможуть витримати таке навантаження. Це питання буде оговорюватися і дискутуватися на рівні держави, на різних форумах, зустрічах, адже більшість міст просто не зможуть перейти на монетизацію.

За його словами, зі свого боку міська рада виконує свої функції, в межах бюджетних зобов'язань, щодо перевізників. Кошти на відшкодування пільгових перевезень перевізникам передбачені.

Нагадаємо, перевізники Львівщини обіцяють повністю безкоштовно перевозити учасників АТО.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme