У Рівному досліджують автентичні кулінарні страви
З часом старовинні традиційні страви все рідше з’являються на кухні рівненських господинь
- Львів
-
28 червня 2020 16:57
Рівне, як обласний центр, впродовж десятиліть зібрало в собі культурні традиції всіх районів Рівненщини. Це ж стосується і кулінарної спадщини. Про це інформує прес-служба Рівненської ОДА, пише Depo.Львів.
Територіальне розташування Рівного майже на межі Полісся та Волині зумовило поєднання в межах міста кулінарних традиції цих історичних регіонів. Однак з часом старовинні традиційні страви все рідше з’являються на кухні рівненських господинь.
Тому для збереження та популяризації традиційної кулінарної спадщини Рівного в 2020 році стартував міжнародний проект "Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна і Рівного", який реалізовує Управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради та ГО "Агенція сталого розвитку міста" спільно з Урядом міста Люблін.
Проект здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонної співпраці "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020".
На даному етапі триває процес дослідження гастрономічних особливостей Рівного. Команда ГО "Агенція сталого розвитку міста" налагоджує комунікацію з місцевими рестораціями, які прагнуть популяризувати регіональні кулінарні традиції, та вивчає історію походження традиційних місцевих страв.
У рамках цього процесу відбулася експедиція в с.Більськ Рокитнівського району для дослідження кулінарних страв, які потрапили до Рівного саме з цього району. Члени громадської організації відвідали хутір "Фещуни", який розташований серед поліських лісів, де їх гостинно приймали господині - пані Єва та пані Ніна. Вони приготували найпопулярніші місцеві страви - потравку, млинці на заквасці, що запечені в печі, куліш з грибами та ребрами, розсол до бульби з лушпинням, морс з журавлини та пампушки, посипані маком, – та поділилися власними кулінарними секретами, які передаються в їхніх родинах з покоління в покоління.
Процес приготування супроводжувався історіями з життя господинь та колоритними автентичними піснями.
Пані Єва розповіла, що Рокитнівщина славиться своїми кулішами – тут в кожному селі їх готують по-особливому. В її сім’ї найчастіше готують цю страву на основі пшона з додаванням грибів: "Залити пшоно, промити – це на куліш. Промивати пшоно, поки вода не стане чиста. Мене мама вчила – засипати в глечик і поставити ложку, щоб ложка стояла. То досить. Сушені гриби жовті залили кип’яточком. Нехай закипить куліш, тоді кинемо гриби".
Пані Ніна розповіла декілька цікавих особливостей місцевої кулінарії. Наприклад, у кутю вона традиційно додає м’яту, а ще в її сім’ї люблять поєднувати молоко з шкварками та їсти це разом з гарячим хлібом. У неї нема кулінарної книги, бо всі рецепти передаються в спадок усно, а кількість інгредієнтів страви визначається "на око" - тут головне мати досвід.
Дослідження регіональних кулінарних традицій триває й досі, тому ГО "Агенція сталого розвитку міста" планує ще декілька експедицій для дослідження регіональної кулінарної спадщини, особливо, страви "Мацик", яка є унікальною для нашого регіону та по праву заслуговує стати кулінарним брендом Рівного.
Проєкт "Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна та Рівного" створено та реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:27Одразу двоє місцевих депутатів на Львівщині попалися на "відкатах"
- 20:51Попався на хабарі 800 тис грн: на Львівщині затримали начальника відділу освіти
- 12:43На Львівщині зіткнулися легківка з автобусом: Семеро травмованих
- 12:02 Копи "накрили" схему переправки ухилянтів, провівши одночасно 600 обшуків у 22 областях (ВІДЕО) Відео
- 16:05У Львові ревнива дівчина побила хлопця букетом троянд і залізною палицею: її відправили під суд
- 17:25На території гірськолижного комплексу Львівщини під час катання на лижах загинув 12-річний хлопчик
- 23:20Контрабанда на пів мільйона доларів: На кордоні затримали партію "яблучних" телефонів Відео
- 20:22Організували систему "відкатів": на Львівщині затримали посадовців однієї з міськрад
- 12:55Житель Львівщини намагався потайки вивезти за кордон понад 4 тисячі поштових марок ФОТО
- 12:32П'яний і з посвідченням померлого: На Львівщині затримали водія, що кермував автівкою, яка була у розшуку
- 09:49У Львові офіційно відкрили вулицю на честь Ірини Фаріон ФОТО
- 13:33Ексголову Апеляційного господарського суду Львівської області відправили за ґрати
- 10:47Секрети успішного шопінгу онлайн: як правильно вибирати одяг в інтернет-магазинах Актуально
- 14:10В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у січні
- 10:03Підозрюваному у вбивстві Фаріон змінили кваліфікацію злочину
- 16:03Намагалися "злити гроші в унітаз": Депутат Львівської облради разом з заступником мера одного з міст попалися на вимаганні ФОТО Відео
- 15:55Майже третина ФОПів планують зупинити свою діяльність, - дослідження
- 15:35Зміни в роботі "Зеленої картки": Що треба знати уже з 1 січня
- 13:34Нова дорога до Польщі: На Львівщині запрацював іще один пункт пропуску