UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Львові завершився ІІІ Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси

Першу премію отримав Євгенійс Чеповєцкіс з Латвії, другу і третю українці – Костянтин Лукинюк та Дмитро Удовиченко

У Львові завершився ІІІ Міжнародний конк…

У Львові 27 жовтня завершився ІІІ Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси. Про це під час прес-конференції повідомили організатори конкурсу. Організатором конкурсу  є мистецьке об’єднання  ГО "Світ класичної музики", генеральним спонсором вже втретє ТМ "Світоч", а партнером – компанія "Ензим".

"Хочу зазначити, що третій конкурс не лише розширив географію учасників, а й відзначився надзвичайно високою виконавською майстерністю. Скажу чесно, що оцінюючи виступи у відбіркових турах, різниця між сумарними оцінками конкурсантів мінімальна. Скажімо у півфіналі різниця між першим і сьомим місцем склала лише 0,5 бала" – заявив голова журі конкурсу Олег Криса.

За словами маестро, він дуже радий, що такий конкурс успішно відбувся у такому прекрасному місті. Як Львів. "Приїхало набагато більше учасників, вперше до організації долучився Український культурний Фонд", - повідомив він.  Криса впевнений, що лауреати конкурс зможуть достойно виступати на найпрестижніших конкурсах у світі і отримати на них нагороди. Він побажав їм, щоб у майбутньому вони так само любили скрипку, як і зараз.

У ІІІ Міжнародному конкурсі скрипалів Олега Криси взяли участь 27 молодих музикантів, які представляють 14 країн світу: Австрію, Англію, Китай, Південну Корею, Латвію, Польщу, Росію, США, Малайзію, Нідерланди, Фінляндію, Францію, Україну, Японію.

За умовами, конкурс проводився у три тури:

- 1 тур – виконання музичних творів, соло – до другого туру увійшло 15

учасників;

- 2 тур – виконання музичних творів під акомпанемент фортепіано – до фіналу

увійшло 6 учасників;

- 3 тур (фінал) – виконання музичного твору з симфонічним оркестром Львівської національної філармонії.

У фіналі змагалися шестеро конкурсантів. Вони виконали "Концерт для скрипки з оркестром №5" всесвітньовідомого українського композитора Євгена Станковича. Цей твір ще має назву "Питання без відповіді" і присвячений творчості видатного скрипаля, маестро Олега Криси.

За рішенням журі першу премію отримав Євгенійс Чеповєцкіс (Латвія), другу – Костянтин Лукинюк (Україна), третю – Дмитро Удовиченко (Україна). Спеціальними призами нагороджено Юкіко Уно (Японія), Хавіх Анну Еліа Елдерс (Нідерланди), Тараса Зданюка (Україна), Даічі Накамура (Японія). Приз гядацьких симпатій отримав Костянтин Лукинюк (Україна).

"У світі кількість конкурсів такого рівня можна перелічити на пальцях. Ми прагнемо, аби Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси набув особливого статусу, адже це наш – український конкурс, єдиний у своєму роді, і шармово по-львівськи неповторний" – заявив голова оргкомітету конкурсу, президент ГО "МО "Світ Класичної Музики" Сергій Подолянчук.

Вже втретє на конкурсі змагаються "важковаговики" — найпрестижніші вищі школи світу, такі як школа Джульяд (США), Істменська школа музики (США), Віденський Університет музики та виконавського мистецтва (Австрія), Університет Моцартеум — Зальцбург (Австрія), Музичний університет Кельну (Німеччина), Берліну, Академія ім. Сібеліуса в Гельсінки (Фінляндія), Музичний університет ім. Ф. Шопена у Варшаві (Польща) та ведучі університети Японії, Південної Кореї, Китаю та ін.

Також він подякував ТМ "Світоч", яка з від самого початку підтримала ідею проведення конкурсу у Львові. "Якби не ТМ "Світоч", не Nestle (Україна) нічого би не було", - додав голова оргкомітету конкурсу.

Генеральний директор Nestle (Україна) Алесандро Дзанеллі  сказав, що він дуже радий, що компанія долучилася до цього конкурсу. "Я впевнений, що це один з найкращих заходів, у яких ми беремо участь", - додав він. Також запевнив, що ТМ "Світоч" і надалі буде спонсором конкурсу. "Для нашої компанії важливо, що ми підтримуємо молодь і допомагаємо розвивати молоді таланти. Я вірю, що музика єднає людей. А ще об’єднує людей шоколад!", - сказав Дзанеллі.

Також гендиректор повідомив, що компанія намагається підтримувати культурне життя у Львові, зокрема також бере участь у "Леополіс Джаз" і є спонсором цього конкурсу, а також активно співпрацює з міськрадою, щоб більше долучатися до культурного життя Львова.

До проведення конкурсу з самого його заснування залучили видатного маестро та педагога Олега Крису, який погодився надати своє ім’я міжнародному змаганню. Голова журі конкурсу — Олег Криса, уродженець Львова є легендою української скрипкової школи та гордістю України.

Усі тури конкурсу транслювалися в прямому ефірі на каналі YouTube. Цьогоріч вперше запроваджено Приз глядацьких симпатій, який буде надаватись переможцю за результатами голосувань глядачів у соціальних мережах. Міжнародний проект у Львові був створений в 2013 році і проводиться на постійній основі раз на три роки. Призовий фонд конкурсу за перше місце складає 20 тис. євро, за друге – 10 тис. євро, за третє – 8 тис. Євро. Починаючи з 2013 року у трьох конкурсах взяли участь 71 молодий музикант з 20 країн світу.

Фото Depo.Львів, Четверта студія, Укрінформ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"