У Львові затвердили програму національного спротиву
Для реалізації програми тероборони планують об’єднати зусилля волонтерів, військових і залучити членів стрілецьких спортивних клубів
У четвер, 17 лютого, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати затвердили Програму заходів щодо підготовки Львівської міської територіальної громади до національного спротиву на 2022-2024 роки. "За" проголосувало 56 народних обранців, повідомляє Depo.Львів.
"Це – наш план дій для підготовки міста до військових дій і інших надзвичайних ситуацій. Програма розрахована на три роки й працюватиме за трьома напрямками. Перший напрямок — навчання і підготовка населення. Стрілецькі вишколи та тренінги із домедичної допомоги мають бути доступними для всіх охочих. Другий напрямок — підтримка і забезпечення батальйонів тероборони, які будуть діяти у Львівській області. Мусимо допомагати, наскільки це дозволить нам наш бюджет. І третій напрямок — облаштування необхідної інфраструктури. Розраховувати тільки на себе і не сидіти склавши руки – це найкраща гарантія нашої з вами безпеки. Тому навчаймося нового і не втрачаймо впевненості у своїх силах", – написав у Facebook секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак.
"Над ухвалою працювала велика кількість людей. Сьогодні вранці ще мали нараду з головами фракцій і погодили, що прийматимемо програму з редакційними правками. Зверну увагу на головні аспекти програми, – сказав заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. – Насамперед, йдеться про впровадження заходів національно-патріотичного виховання як учнів, студентів, так і всіх мешканців львівської громади. Також це матеріально-технічне забезпечення підрозділів тероборони й добровольчих формувань, в тому числі стрілецьких клубів та громадських організацій. Водночас це забезпечення безперебійної життєдіяльності міста в умовах загрози вторгнення. Заходи опрацьовані, обговорені в середовищах і підтримані депутатами".
Як сказано в ухвалі, Програму прийняли з метою формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації мешканцями територіальної громади, набуття ними знань та практичних умінь, необхідних для захисту України, розвитку патріотичного виховання дітей та молоді, захисту цілісності та суверенітету України, беручи до уваги загрозу розгортання повномасштабних військових дій на території України. Фінансування Програми здійснюється коштом видатків бюджету Львівської міської територіальної громади та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.
Нагадаємо, подачу електроенергії до критичних об’єктів інфраструктури міста у разі надзвичайної ситуації повністю забезпечить Львівська ТЕЦ-1. Наразі вона може виробити 16 мегаватів електроенергії і їх має вистачити для продовження роботи необхідних для життєдіяльності міста підприємств.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів