ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові відтепер можна одружитись через Інтернет

При оформленні розлучення система може глючити
Depo.
24 вересня 2015 10:25
ФОТО: depo.ua
У Львові відтепер можна одружитись через Інтернет
У Львові відтепер можна одружитись через Інтернет

Львівські РАГСи почали давати шлюби та розлучати через мережу Інтернет. Уже одна пара скористалася можливістю подати заяву на шлюб через Інтернет. Про це на прес-конференції повідомив в.о. начальника головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, пише Depo.Львів.

Як повідомив Жукровський, ще з 10 вересня у місті стало можливим подавати через Інтернет заяву на розлучення, розірвання шлюбу на підставі судового рішення, оформлення свідоцтва про народження дитини чи про смерть когось із родичів, змінювати ім'я, просити про повторне наданні свідоцтва про розлучення чи шлюб, витяги з реєстру або внесення змін.

Зараз вже до цієї системи підключено десять РАГСів. Це є міський, Франківський, Галицький. Залізничний, Шевченківський, Личаківський у Львові, та у Дрогобичі, Самборі, Стрию та Трускавці.

Щоби одружитися чи розлучитися через інтернет, треба зайти на вебпортал "Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану" та зареєструватися там.

На електронну адресу прийде логін і пароль. І заявник отримує доступ до заяв і форм.
Для подачі заяви про одруження потрібно мати електронний підпис.

У цей же робочий день, коли буде надіслано електронну заяву, відповідальний працівник РАГСу розглядатиме документи і надасть відповідь нареченим про дату отримання свідоцтва про шлюб.

Заява подається одна на двох. Заявники скріплюють свою заяву двома електронними підписами.

Крім того, вони сплачують державне мито. Сканують паспортні дані. І коли наречені приходять забирати свідоцтво про одруження, то вони надають оригінали паспортів і підписуються у книгах в РАГСІ. А якщо цифрового підпису немає, то треба прийти з документами в РАГС, коли їм призначено прийти підписати заяву.

Але, в будь-якому разі, наречені повинні прийти в РАГС. Скан свідоцтва про одруження їм ніхто відправляти на пошту не буде.

Побоювання про можливий збій у системі і помилковий шлюб не тих, хто подавав заяви, представники управління юстиції спростували.

"Станом на сьогодні цей пілот працює в інших містах. І фактів, коли система одружила не з тими, не було", - каже Ярослав Жукровський.

За його словами, зараз є певні черги у РАГСах, тому що галичани бажають одружитися до посту.

За його словами, єдине, де може глючити програма, так це в частині розлучення.

Проте він стверджує, що це не глюк, а так було задумано, щоби люди менше розлучалися.

Більше новин про е-врядування у Львові читайте на Depo.Львів.