У Львові відкриють "Зупинку історія" ІНП Польщі

Мета цього освітнього проекту - популяризація знань про найновішу історію Польщі

У четвер, 17 травня, Інститут національної пам'яті Польщі запустить у Львові проект під назвою "Зупинка історія" (Przystanek Historia). Його мета – популяризація знань про найновішу історію Польщі та історична освіта, пише Depo.Львів з посиланням на Польське радіо.

Як повідомив ІНП на своїй інтернет-сторінці, відкриття "Зупинки історія" відбудеться у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові. "Це буде наступне після нещодавно відкритої "зупинки" у Мінську, Гродні та Чикаго місце, де зможуть збиратися усі цінувальники історії, де можна буде дискутувати про презентовані фільми та книжки, подивитися виставки, послухати лекції або зустрітися зі свідками історії", - написано на веб-сайті Інституту нацпам'яті.

Як зазначено, відкриє "Зупинку історія" президент ІНП Польщі Ярослав Шарек.

Повідомляється також, що перед інавгурацією голова Інституту спільно з делегацією відвідає Меморіал львівських орлят на Личаківському кладовищі. На зворотному шляху представники ІНП Польщі здійснять візити до села Задвір'я Львівської області, де у 1920 році відбулася одна з битв Польсько-радянської війни та на цвинтарі у місцевостях Горпин, Малехів, Збоївська, Голоско та Мостиська.

Партнером проекту "Зупинка історія Львів" є Спілка польських підприємців Львівської землі.

"Зупинки історія" - це освітній проект Інституту національної пам'яті Польщі, що має представити найновішу історію Польщі у різних формах та з різних її сторін, проводити дискусії з історії Польщі та презентації історичного доробку Інституту. На "Зупинках" проводяться конференції, дискусії та зустрічі з авторами та героями історичних публікацій. Постійними пунктами програм є також виставки, перегляди фільмів, а також науково-популярні семінари для учнів, студентів і вчителів.

"Зупинки історія" є у багатьох містах Польщі, зокрема у Білостоку, Катовицях, Кєльцях та Кракові, а також за кордоном. Першу іноземну "Зупинку" було відкрито у вересні 2015 року у Вільнюсі. Наступні – у Луцьку, в Брюсселі, Нью-Йорку, Мінську, Гродні, Чикаго та в місцевості Гнойнік у Чехії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів