ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові відкрили меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шетицькому

Освятив меморіальну дошку та провів молитву Архиєпископ та Митрополит Львівський, Преосвященний Ігор (Возьняк)

Depo.
12 жовтня 2018 17:28
ФОТО: depo.ua

На Львівщині відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки Митрополиту Андрею Шептицькому. Пам'ятну таблицю відкрили у Національному лісотехнічному університеті. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.

Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

"Від 150-ліття з дня народження праведного Митрополита ми зуміли не лише для вірних нашої церкви, але й всього українського народу повернути ім'я Андрея Шептицького. Це був величезний прорив, коли постать праведного Митрополита вийшла за рамки Церкви. Адже ніхто ніколи не сумнівався, що Митрополит Андрей є духовним провідником нашого народу, але направду ми зуміли продемонструвати праведного Митрополита як державного мужа, як людину, волею та молитвою якого, між двома світовими війнами тут в Галичині і далеко за межами нашого краю, було збережено саме українство. І ми щоразу відкриваємо для себе все нові і нові грані образу праведного Митрополита. Я переконаний, що обов'язково настане той момент, коли ми будемо звертатися не праведний Митрополит, а будемо говорити – Святий Митрополит Андрей Шептицький. І я би дуже хотів, щоб ім'я Митрополита волею багатьох людей, які зібралися тут, неслось дальше в суспільство. Бо маємо народженого на нашій землі, подарованого Богом праведного Митрополита, Світоча не тільки духового життя, а й видатного українського мужа-державотворця, який об'єднував навколо себе багатьох людей, щоб вказати їм дорогу до правди, світла, маємо людина, яка подарувала нам погляд у майбутнє",- зазначив Олег Синютка.

Освятив меморіальну дошку та провів молитву Архиєпископ та Митрополит Львівський, Преосвященний Ігор (Возьняк).

"Ця таблиця залишиться як знак на стіні цієї установи, бо Митрополит дуже дбав про розвиток лісового господарства, про захист лісів, насаджування та вирощування дерев. Митрополит Шептицький першим утворив у своїх лісових угіддях екологічний осередок "Охорона природи", - зазначив Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор (Возьняк).

"Митрополит Андрей жив більше для свого народу, аніж для себе. Він вболівав за свою націю, її науковий розвиток, матеріальні потреби і національне відродження", - додав Митрополит Львівський Ігор (Возьняк).

Автором пам'ятної таблиці Митрополиту Андрею Шептицькому є Народний художник України Ярослав Скакун.

"Я дякую за надану мені честь створити образ праведника Митрополита Андрея Шептицького. До цього образу упродовж століття звертається не одне покоління художників, митців. Створено багато цікавих шедеврів. Я вже втретє звертаюсь до цього образу як державотворця, князя Церкви, а в даному випадку – як великого просвітителя. В цій меморіальні таблиці засобами пластики, композиційного рішення хотілось передати ту велич великого праведника Митрополита Андрея Шептицького", - розповів Ярослав Скакун.

На завершення усі присутні виконали гімн "Боже великий єдиний".

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів

Також приєднуйтеся до нашої групи у Facebook та переглядайте наші віде на YouTube