ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові відкрилась виставка "Українська Друга світова"

Більшість представленої інформації є маловідомою для широкого загалу
Depo.
10 вересня 2015 16:23
ФОТО: depo.ua

Український інститут національної пам'яті за участю Центру досліджень визвольного руху у рамках 22 Форуму видавців відкрив на площі Ринок фотодокументальну виставку "Українська Друга світова". Про це пише Depo.Львів

На 24 стендах представили унікальні фото і факти, що розкривають участь понад 6 мільйонів українців у боротьбі на всіх фронтах війни - від Атлантики до Тихого океану.

У Львові відкрилась виставка "Українська Друга світова" - фото 1

"Світ відзначає 70-річчя завершення Другої світової війни. 2 вересня 1945 року одна з найбільш кривавих воєн в історії світу завершилася. Але якщо дивитися за російськими мас-медіа, за російським інформаційним полем, складається враження, що ця війна ніколи не завершувалася, що ця війна триває, що над світом досі висить страшна загроза фашизму. Єдине, що епіцентр перемістився з Берліну і знаходиться тепер у Києві", - каже голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

За його словами, виставка розповідає про маловідомі сторінки в історії, про військовополонених, про українців, які рятували євреїв проти Голокосту, про депортацію кримських татар, про українців в лавах армії союзників.

У Львові відкрилась виставка "Українська Друга світова" - фото 2

"Більшість інформації є маловідомою, і я сподіваюсь, що, завдяки цій виставці, вона стане відома ширшому загалу і стане ще одним важливим елементом для деконструкції тих міфів, які використовуються сучасною російською пропагандою", - додає історик.

Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни: від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході - у війні з Японією.

У центрі уваги експозиції - передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше - внесок українського народу в перемогу над нацизмом на всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану.

Виставку можна оглянути щодня до 13 вересня.

Більше новин про Форум видавців читайте на Depo.Львів