ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові відбудеться міжнародний шаховий турнір

Триває відзначення 150-річчя Митрополита Андрея Шептицького
Depo.
12 серпня 2015 10:26
ФОТО: depo.ua
У Львові відбудеться міжнародний шаховий турнір
У Львові відбудеться міжнародний шаховий турнір

12 серпня у Львові розпочнеться міжнародний шаховий турнір з нагоди відзначення 150-річчя Митрополита Андрея Шептицького. Про це Depo.Львів повідомили у прес-службі громадської ради "Святий Юр".

У турнірі візьмуть участь провідні гросмейстери Львова, чемпіонки світу в різних номінаціях сестри Анна і Марічка Музичук, переможці і призери міжнародних турнірів - наш гість з Ісландії Маргейр Петурссон, Адріан Михальчишин (Словенія), Ярослав Жеребух (США), Олександр Сулипа, Михайло Олексієнко, Андрій Волокітін, брати Юрій та Андрій Вовки, Олександр Іпатов (Туреччина) та інші.

Відкриття турніру заплановане о 14:00 у головному корпусі "Львівської політехніки".
Організаторами цього дійства стали Громадська Рада "Святий Юр", Благодійний фонд "Святий Юр", НУ "Львівська Політехніка" та Львівська обласна федерація шахів.

Додамо, що на початках своєї розвиненої праці Митрополит Андрей звернув пильну увагу на серце Архиєпархії - Духовну семінарію. Митрополит став переводити візитації, ходив на богослужіння, на рекреацію, грав з питомцями в шахи, адже древня інтелектуальна гра на шахівниці була Андрею Шептицькому небайдужа.

Особистим світським секретарем Митрополита багато років був найкращий український шахіст міжвоєнного періоду професор Степан Попель, тож можна сподіватися, що й їхні розмови не раз торкалися шахів.

Шахи з давніх-давен були популярні у Львові.

25 листопада 1894 року у Львові було засновано перший на теренах Галичини шаховий клуб, після Першої світової війни одним з найсильніших у місті було Товариство українських шахістів ТУШ, з якого вийшли відомі і сильні майстри на чолі зі Степаном Попелем (1907 - 1987).

Більше новин про відзначення 150-річчя Митрополита Андрея Шептицького читайте на Depo.Львів

Мітки: #