ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові суддів навчать охороняти природу

Екологічне право є відносно новою сферою правових знань
Depo.
28 вересня 2015 18:45
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на організаторів, Національна школа суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку "Справедливе правосуддя" спільно з Міжнародною благодійною організацією "Екологія-Право-Людина", проводять 28-30 вересня тренінг для суддів - викладачів з курсу "Права людини та охорона довкілля". Для проведення тренінгу викладачами-тренерами запрошено експертів Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина".

За словами директора Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Оксани Польної, захист довкілля та екологічних прав неможливий без доступу до правосуддя. В заході беруть участь 12 суддів загальних та спеціалізованих місцевих судів з Одеської, Харківської Дніпропетровської, Київської, Львівської і Чернівецької областей.

Предметом обговорення будуть міжнародно-правові інструменти в сфері прав людини та перспективи захисту екологічних прав людини. Саме ці судді викладають, або будуть викладати аналогічні курси в своїх регіонах.

Під час тренінгу основний акцент буде зроблено на положеннях Оргуської конвенції, співвідношенні норм міжнародного та національного законодавства в аспекті охорони довкілля та прав людини. Також буде проведено аналіз деяких справ з екологічних прав людини.

"Ця тематика нова для нас. Ми плануємо, щоб ці знання, які отримають тренери, впроваджувалися в практику. Зараз практика є дуже мала, є дуже мало справ щодо охорони довкілля. Розробляємо методичні рекомендації. Хочу подякувати представникам Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людин" та вже багаторічній підтримці Проекту USAID "Справедливе правосуддя" за сприяння та надану можливість зібратись та обговорити актуальність вказаної проблематики ", - повідомила Польна.

За словами організаторів, доступ до правосуддя неможливий без судів, де розуміють значення сприятливого для життя довкілля. Екологічне право є відносно новою сферою правових знань, яка активно розвивається, і суддям важливо знати про найновіші тенденції розвитку екологічного права в Україні та світі, про судову практику у сфері захисту довкілля.

Тренінг проводять керівник юридичного відділу Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина", керівник інформаційно-аналітичного відділу Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Ольга Мелень-Забрамна, професор кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ, голова Харківської міської громадської організації "ЕкоПраво-Харків", кандидат юридичних наук, доцент Олексій Шуміло та адвокат, юрист Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Софія Шутяк.

Більше новин про Львів та область читайте на Depo.Львів.