ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові стартують Дні профілактики патології шийки матки та грудної залози

В Україні щодня від раку шийки матки помирає 7 жінок
Depo.
5 жовтня 2015 17:18
ФОТО: depo.ua

З 5 до 19 жовтня у Львові будуть проводитись "Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози у жінок". У дні проведення акції кожна жінка зможе пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров'я за місцем проживання. Про це Depo.Львів повідомили у прес-службі міського управління охорони здоров'я.

У Львові впродовж останніх років зберігається високий рівень захворюваності на рак молочної залози та рак шийки матки. Незадовільними є показники смертності жіночого населення, особливо від раку молочної залози (2014 рік: в Україні - 15,9 на 100 тис).

Саме тому управління охорони здоров'я дев'ятий рік поспіль проводить акцію "Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози у жінок".

"В Україні щодня від раку шийки матки помирає 7 жінок та кожну годину помирає одна жінка від раку грудей. Причина - пізня діагностика. Захворіти на рак може кожна жінка, а вилікуватись лише та, яка вчасно діагностувала це лихо", - зазначає в.о. начальника управління охорони здоров'я Львівської міської ради Наталія Літвінська.

Єдиним методом ранньої і вчасної діагностики раку шийки матки є скринінгове цитологічне обстеження. Станом на сьогодні, в місті всі жіночі консультації забезпечені якісними цифровими кольпоскопами, що дають можливість виявити фонові передракові захворювання шийки матки, вчасне лікування яких у 80% випадків дає можливість уникнути переходу захворювання до раку.

Пацієнти повинні вчасно та регулярно звертатись до акушера-гінеколога. Мінімум один на рік візит жінки до лікаря знижує ризик розвитку раку шийки матки на 80%.

У дні проведення акції кожна жінка зможе пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров'я за місцем проживання.

Мамографічне обстеження можна пройти у міському мамологічному центрі, розміщеному на базі 4-ї міської поліклініки (пр. Червоної Калини, 68).

За час проведення попередніх акцій у 2007-2014 рр. оглянуто та взято понад 144 972 цитологічних мазків. Патологія виявлена у кожної п'ятої жінки.

Більше новин про лікування читайте на Depo.Львів.