ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові собаки покусали півтисячі людей

В області цього року зареєстровано 10 випадків сказу серед тварин
Depo.
3 вересня 2015 10:07
ФОТО: depo.ua
У Львові собаки покусали півтисячі людей
У Львові собаки покусали півтисячі людей

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Львівську міська раду, за 7 місяців поточного року у Львові зареєстровано 503 випадки покусів людей тваринами, з них невідомими - 208 випадків.

Запропоновано проведення антирабічної допомоги 224 особам. Тому Львівський міський відділ ДУ "Львівський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України" інформує населення щодо профілактики сказу.

Сказ - це особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, що викликається вірусом і закінчується смертю.

Щорічно в Україні реєструється близько 100-110 тис осіб, які звернулись за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, з яких 60% потерпілих отримали скерування на лікування за підозрою в інфікуванні вірусом сказу.

З 1991 року по Україні зареєстровано 49 випадків загибелі людей від сказу.

У Львівській області цього року зареєстровано 10 випадків сказу серед тварин: 8 лисиць (Сколівський р-н (3 випадки), Буський, Сокальський та Бродівський р-ни (по 1 вип.), смт Винники), 1 собака (Буський р-н), 1 кіт (Жовківський район). За даними випадками сказу проведено засідання районних протиепізоотичних комісій, на яких затверджені комплексні плани локалізації та ліквідації осередків сказу та винесені постанови про накладання карантинних обмежень.

Зараження вірусом відбувається через покуси та ослинення людей і тварин від хворих на сказ тварин. Тривалість інкубаційного періоду залежить від місця покусу. При покусі людини в обличчя, голову та шию - хвороба розвивається через два тижні. Чим нижче місце покусу на тілі людини, тим довше триває період розвитку хвороби. Але це не означає, що можна відтермінувати звернення за медичною допомогою в травмпункти. Найбільш короткий інкубаційний період для тварин - 7-8 днів, для людей - від двох тижнів до декількох років.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки - втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, з'являються вдень в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин і людей. У слині тварин вірус сказу з'являється за 10 днів до появи у неї перших ознак хвороби. Тому коли людину вкусила чи подряпала, на перший погляд, здорова тварина, необхідно звернутися до лікаря.

Більше новин про Львів та область читайте на Depo.Львів.