UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Львові розповіли про важливість раннього виявлення ВІЛ

Знизити рівень поширення ВІЛ на Львівщині можна шляхом швидкого тестування для раннього виявлення інфекції

Раннє виявлення ВІЛ-інфекції за допомогою швидких тестів збереже здоров'я та життя людей, які живуть з ВІЛ, а також знизить кількість нових випадків інфікування у Львівській області та Україні в цілому. Як це реалізувати, представники державного та громадського сектору обговорили на прес-ланчі Фундації АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine), повідомляє Depo.Львів.

У Львові на 100 тис. жителів припадає приблизно 144 людини з ВІЛ-статусом. Середній показник по Україні складає – 339 осіб. У 2017 році на заході нашої держави було виявлено 13 нових випадків ВІЛ-інфекції на 100 тис. людей, а в цілому по Україні – 37 . Незважаючи на нижчі ніж загальноукраїнські показники захворюваності і поширення

ВІЛ-інфекціі, приблизно 70% ВІЛ-позитивних пацієнтів звертаються за медичною допомогою на пізніх стадіях захворювання. Це свідчить про низький рівень обізнаності та настороженості людей щодо ВІЛ у західних областях.

ВІЛ давно вийшов за межі груп ризику та становить загрозу для будь-якої статево активної людини. Згідно зі статистикою, понад 63% усіх випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляється під час незахищених статевих контактів1.Тому в містах з великим напливом туристів ризик передачі ВІЛ-інфекції суттєво зростає, а Львівська область приймає сотні тисяч іноземних та українських мандрівників. Зокрема, у 2017 році на Львівщину завітало більше, ніж 721 тис. жителів України.

Ірина Микичак, директорка Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації розповіла, що місцева влада Львівщини намагається максимально підтримувати та розширювати програми тестування на ВІЛ. Адже чим раніше людина з ВІЛ дізнається про свій статус, стане та облік та почне отримувати лікування, тим якісніше та триваліше життя на неї чекає. В Україні немає практики обов'язкового обстеження на ВІЛ, тому ми хочемо об'єднувати зусилля із міжнародними партнерами, щоб втілювати програми, які зроблять українців господарями власного здоров'я і спонукають їх пройти швидкий тест на ВІЛ.

Мар'яна Служинська, директорка КЗ ЛОР "Львівський обласний центр громадського здоров'я": додала, що протидія ВІЛ вже давно вийшла за рамки спеціалізованої проблеми та стосується всієї системи громадського здоров'я. Про це свідчить, зокрема, об'єднання Центру профілактики та боротьби зі СНІДом з обласним центром здоров'я і обласним медичним інформаційно-аналітичним центром задля створення Львівського обласного центру громадського здоров'я. Посилення раннього виявлення ВІЛ та ефективна протидія епідемії можливі лише, якщо ми зробимо тестування на ВІЛ загальнодоступним та включимо його в систему послуг, зокрема, на рівні сімейних лікарів.

Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні відзначила, що Львівська область є одним із ключових регіонів для Фундації АнтиСНІД-США в Україні у запуску програм тестування та посиленні раннього виявлення ВІЛ. Вчасне виявлення ВІЛ допоможе вжити термінових заходів для отримання пацієнтом життєво необхідного лікування – антиретровірусної терапії, яка підвищує якість життя людини з ВІЛ, зокрема, запобігає розвитку супутніх хвороб та дозволяє жінкам народжувати дітей без ВІЛ. Раннє виявлення ВІЛ також дає змогу швидко узяти людину під медичний нагляд та почати негайне лікування й підтримку пацієнта та його родини".

За словами Лопатіної, швидке тестування для раннього виявлення ВІЛ-інфекції є частиною комплексної моделі і має відповідати таким принципам: безкоштовність і доступність; забезпечення коротких дотестових та післятестових консультацій з профілактики зараження ВІЛ-інфекцією, її лікування та безпечного способу життя; підтвердження ВІЛ-позитивного результату, згідно із затвердженим алгоритмом, безпосередньо в той день, коли людина відвідує пункт тестування; зв'язування людини з послугами лікування ВІЛ протягом 30 днів від дати отримання дослідження про підтвердження її ВІЛ-позитивного статусу; безкоштовне розповсюдження презервативів.

За оціночними даними, у Львівській області проживає 4,5 тисячі людей з ВІЛ. Водночас, за словами Служинської виявлено і поставлено на облік близько 3,6 тис. пацієнтів з ВІЛ. З них понад 1,8 тисяч пацієнтів залучені до антиретровірусної терапії, яка забезпечує людині з ВІЛ-інфекцією якісне та тривале життя. У цілому, темпи приросту виявлення ВІЛ-інфекції не зменшуються, тобто з кожним роком в області виявляється все більше людей з ВІЛ.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme