У Львові провели надскладну операцію хлопчику, від якого відмовилися батьки
Немовля народилося без стравоходу, який йому лікарі сформували із власних тканин. Тепер хлопчик шукає нову сім’ю
Про це інформують у прес-службі Львівської обласної лікарні "Охмадит", пише Depo.Львів.
У львівській лікарні 4-місячному малюкові зробили дуже складну операцію та сформували орган із його власних тканин.
" Хлопчик народився з вадою – у нього не було стравоходу (діагноз – атрезія стравоходу з наявністю нижньої трахеостравохідної нориці). А ще від малечі відмовилися батьки у пологовому. З пологового малечу перевели до "Охматдиту". Ми повністю обстежили хлопчика і почали лікування у кілька етапів. У проміжку між лікувальними процедурами і операціями старалися трохи побути мамами і татами для малючка, який був приречений на одужання сам…" – розповіли медики.
Лікарі зазначили, що зазвичай атрезія стравоходу в дітей – це коли немає частини стравоходу з роз’єднаними дистальним і проксимальним сегментами. Тому ця вада є однією з найважчих та несумісною з життям, якщо допомога хірурга надана не чимшвидше.
Хлопчик не міг сам ковтати, а кожне годування ставало катастрофою. Оскільки їжа потрапляла в дихальну систему, а не у шлунок.
Спочатку хірурги розпочали перший етап. Це була операція для встановлення спеціальних кліпс, щоб перекрити доступ зі стравоходу у трахею і вміст шлунка не потрапляв у легеню.
Потім був другий етап, де лікарі пересікли стравохід і з’єднали його із сліпим сегментом шлунку, дефект закрили власними тканинами стравоходу дитини.
Лікарі зазначили, що після операцій у дитини залишилися рубці, сталося звуження стравоходу. Зараз триває серія хірургічних процедур (бужування стравоходу), щоб уникнути цих рубців.
Наразі малюк постійно знаходиться під наглядом медиків.
"Дитина нормально росте і розвивається, як інші діти, їсть сама і все у неї буде добре. Ромчика (так назвали новонародженого) чекає буквально ще кілька процедур бужування і він може їхати додому назавжди. Зараз він потребує догляду і всього, того, що інші діти його віку", – повідомив торакальний хірург Олег Ленів.
Окрім того медики вірять, у те що їх крихітний пацієнт знайде своїх люблячих батьків.
Нагадаємо, у 8-й міській лікарні Львова провели реконструкцію існуючих приміщень, збільшили площі та відкрили реанімацію на 30 ліжок для пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів