У Львові програміст заради експерименту став жебраком

Богдан Прокопович півтори години просидів під каплицею Боїмів з табличкою "Пишу код за їжу"

У Львові програміст жебракував під церквою заради експерименту. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Аін.

Заради експерименту і з метою повеселити народ, JavaScript-розробник Богдан Прокопович півтори години просидів під каплицею Боїмів у Львові з табличкою "Пишу код за їжу". Своїми спостереженнями Богдан поділився в Facebook (його пост зібрав тисячу лайків за 20 годин). Він зазначив, що у Львові перехожі переважно не знайомі з IT-термінологією - багато хто ставив "жебракові" питання: "а що це ти за код пишеш?". 

"Якщо від старших людей я нічого іншого не чекав, то коли хтось 15-30 років питав, що це за код, що це означає, було дивно. Зараз абсолютно вся молодь користується комп'ютерами, смартфонами, ставлять собі програми і т.д., інформатику в школах викладають. І ще Львів вважається IT-столицею України. Проте, більшість не чули слів типу Javascript і навіть не знають, що означає "писати код"- написав програміст.

Він припустив, що ситуація могла бути інша, якби на табличці було написано "програмую за їжу", оскільки цей термін більш на слуху.

"Дуже багатьом людям доводилося пояснювати: я - програміст, код - це текст програми, програма це той, що у вас на комп'ютері або телефоні, наприклад, Word", - розповів експерементатор.

Своїм шоу Богдан хотів підняти людям настрій - адже всі знають, що програмісти в Україні не страждають від безробіття і добре заробляють. І програміст-бомж повинен був їх повеселити. Однак жарт зрозуміли далеко не всі. Лише пара молодих людей попросила Богдана почистити комп'ютер від вірусів, а один чоловік пропонував роботу. Прокопович припустив, що це був HR-фахівець однієї з львівських IT-компаній. Решта не зрозуміли гумору, з чого програміст зробив висновок: "Більшість людей у ​​нас до сих пір далекі від IT".

Зате українці добре знають, як допомогти бідним - Богдану почали давати гроші.

"Це теж були люди, які не зрозуміли жарту. Доводилося пояснювати і не брати гроші. Такого я навіть не очікував. При цьому переді мною не лежало ніякої банки або капелюхи, мені здавалося, що я ніяк не підштовхую людей давати мені гроші", - зізнався програміст.

За його підрахунками, за півтори години він міг зібрати 150 грн - тобто заробляти жебрацтвом 100 грн на годину. За день можна без проблем заробити 600 грн, а за місяць більше 10 тис. грн.

"І це я ще не дуже тиснув людям на жалість. У мене була рвана і брудний одяг, брудне обличчя, але не було хворої собаки або дитини, відрізаної ноги. Професійні жебраки, думаю, і більше можуть заробити", - розповів Прокопович. 

Окрім грошей, йому також давали їжу.

"Відбиватися від їжі було дуже важко, тому в кінці у мене було кілька булочок, йогурт, пляшка молока, батончик, яблука", - розповів Прокопович.

Всю зібрану їжу Богдан разом з другом відніс людині, яка цього дійсно потребує.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів