ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові показують діафільм "Незнайомка з країни Сонячних зайчиків"

У рамках Форуму проходить зустріч із Бенюком
Depo.
12 вересня 2015 16:28
ФОТО: depo.ua

У Національному Музеї ім. Шептицького в рамках програми дитячого Форуму відбудеться унікальна подія - показ діафільму "Незнайомка з країни Сонячних зайчиків" за твором знаменитого Всеволода Нестайка. Текст читає неперевершений актор театру та кіно, народний артист України Богдан Бенюк. Про це пише Depo.Львів

Це дотепна історія про школярів, які потрапляють до чудернацького світу, в якому їм доведеться зустрітися і навіть позмагатися з чудернацькими героями та пережити безліч захопливих пригод.

Діафільм "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків" був створений у 1991 році за однойменним оповіданням знаменитого Всеволода Нестайка на київській студії "Укркінохроніка". "Незнайомка" продовжує цикл оповідань, присвячених пригодам у країні Сонячних Зайчиків, проте може читатися і як самостійний літературний твір.

Хоча, формально, діафільм - своєрідна відповідь на американські комікси - є лише серією окремих зображень, у 70-80-90-ті - їх перегляд став чи не найулюбленішою дитячою забавою. У родинному колі, в напівтемній кімнаті, біля проектора навпроти звичайного білого полотна збиралися цілими родинами і читали - читали казки.

Це була цікава, повчальна та доступна домашня розвага не одного покоління. Часом в комплекті з діафільмами йшли вінілові платівки з записом текстових коментарів до зображення. Частіше - текст з-під зображення зачитували дорослі. До роботи над ілюстраціями до діафільмів запрошували відомих художників.

Малюнки саме для "Незнайомки.." створив відомий український художник Анатолій Василенко. У радянські часи чоловік багато працював в періодичній пресі як карикатурист (в журналах "Перець" і його дитячій версії "Перченя", "Барвінок", "Малятко", "Веселі картинки" та ін.)..А у 2000-х ілюстрував три книги для видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", зокрема й культову дитячу повість "Тореодори з Васюківки" того ж Всеволода Нестайка.

Більше новин про Форум видавців читайте на Depo.Львів