У Львові може з'явитися перший болотяний парк із 16 червонокнижними рослинами

На розгляд львівських депутатів планують винести ухвалу щодо збереження ландшафтного заказника місцевого значення "Торфовище Білогорща"

Катерина Костенко

Про це розповіла керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова, пише Depo.Львів.    

За її словами, на розгляд сесії Львівської міської ради найближчим часом планують винести ухвали щодо встановлення меж території природно-заповідного фонду для збереження ландшафтного заказника місцевого значення "Торфовище Білогорща" та вжиття заходів задля недопущення нераціонального використання його території. Це необхідно, тому що сільська рада Рясне-Руської, попри створення заказника, раніше розпаювала землі заповідної зони, аби роздавати їх у приватну власність.

"Це дійсно територія з унікальною і багатою екосистемою. 16 червонокнижних видів, сотні видів флори і фауни. Чому? Бо ця територія ніколи не використовувалася для с/г чи поселення. Якийсь час тут видобували торф, та й по всьому. Болотяні парки — це найпопулярніший сучасний тренд в ландшафті. Те, що колись знецінювалось, тепер набуло нового виміру цінності. Болото — це різноманітність життя і природний запас чистої води. Особливо актуально в умовах зміни клімату та нашого, спраглого до води, міста. Для іншого ніж рекреаційне використання ці території необхідно осушити, а отже — знищити наявну багату екосистему і запаси прісної води", – розповіла Сладкова.

Вона також додала, що територія торфовища майже повністю входить в санітарно-захисну зону діючої промзони Рясне. Торфовище слугує не лише буфером, але й природним фільтром, що приймає на себе вітри з промзони, очищує і зволожує повітря. 

Нагадаємо, у Львові розпочались роботи із облаштування території біля озера на вулиці Симоненка. Цьогоріч там планують облаштувати частину пішохідних доріжок, встановити лавки, урни, а також зробити вуличне освітлення.  На благоустрій біля озера на Симоненка цього року передбачено 1,2 мільйона гривень. Там планують облаштувати 600 метрів квадратних пішохідних доріжок з екобруківкою, хідник та освітлення, а також встановити 10 лавок і 7 урн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів