ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові електронно-медичну картку пацієнта обіцяють до кінця року

Поки що розпочали дослідну експлуатацію е-медицини
Depo.
15 жовтня 2015 11:13
ФОТО: depo.ua

Про це Depo.Львів повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Вчора, 14 жовтня, у Військово-медичному клінічному центрі Міноборони України офіційно у Львові стартував проект з впровадження електронної картки пацієнта. Зараз розпочинають дослідну експлуатацію, а реалізувати ж обіцяють до кінця року.

У квітні 2015 року робоча група Міноборони спільно з компанією Eleks, "Ощадбанком" та волонтерами розпочала впровадження системи е-медицини, розпочинаючи з електронної картки пацієнта. Уже в серпні вона пілотувала з рішенням у хірургічному блоці і приймальному відділенні та навчила перших лікарів користуватися системою. Усю систему побудовано за ресурси донорів і за допомогою волонтерів, завдяки чому проект з бюджетом в 10 млн грн запустили для госпіталю безкоштовно.

У недалекому майбутньому заплановано масштабувати систему на всі військові госпіталі, аби забезпечити більш швидке надання першої допомоги і більш якісне лікування.

За словами радника міського голови Львова Яніки Мерило, електронно-медична картка пацієнта дасть можливість лікарям і медичному персоналу у віддаленому доступі переглянути історію хвороби пацієнта, його діагноз та клінічні дослідження, що дозволить швидше та більш якісно надавати медичну допомогу. Вона також даватиме змогу замовити собі цифровий рецепт, отримати певні види довідок або й записатись на прийом до лікаря.

"До прикладу, якщо ти кожного місяця маєш отримувати певні ліки, то тобі не треба буде знову і знову стояти в черзі – ти зможеш одразу прийти в аптеку й отримати той рецепт, який ти замовив через Кабінет мешканця. Це важливо не лише для пацієнтів, а й для лікарів, адже вони матимуть змогу бачити історію хвороби, зроблені рентгени та аналізи. Це даватиме їм більш комплексну картину, що означає і більш точний діагноз. Також це допоможе отримати відповідні довідки: скажімо, якщо вам потрібно оновити водійські права, то для чого ще раз здавати ті аналізи, які ви вже здавали незадовго до цього? І що також важливо – картка даватиме можливість записатися на прийом до лікаря. Загалом, це дуже довгий процес, однак важливо, що ми вже рухаємось правильним шляхом", – зазначила вона.

Більше новин про інновації на Львівщині читайте на Depo.Львів.