У Львові безпритульні собаки живуть краще за переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

Навіть до кулінарних захцянок тварин працівники ЛКП "Лев" ставляться з розумінням, враховуючи вподобання чотирилапих

Ще кілька років ЛКП "Лев" було добре відоме серед львів'ян за характерним гидким запахом собачих фекалій і постійним цілодобовим виттям псів. Як повідомляє Depo.Львів, з отриманням гранту Євросоюзу у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄC Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, все кардинально змінилося.

"Відреставровано всі будівлі, вольєри, створено клініку з кабінетами хірургії, терапії, лабораторією, рентген кабінетом", - розповіла директор ЛКП "Лев" Оксана Кошак.

За її словами, 80% того, що має ветеринарно-стерилізаційний центр зроблено саме за кошти гранту, бюджет якого склав 298 446,54 EUR (268 691, 89 EUR - фінасування Євросоюзу). Проект під назвою "S.O.S. - безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ" кардинально змінив життя безпритульних тварин у Львові.

Умови життя, лікування, харчування і дозвілля бездомних песиків приємно вражають, навіть, ревних борців за права домашніх улюбленців. Відбудовані адміністративні приміщення, прибрані вольєри, відсутність проникаючого в кожне волокно одягу їдкого запаху собачих екскрементів, а головне – відсутність цілодобового панічного собачого виття. Переконатися в тому, що це не просто слова чи "гарна картинка" спеціально для журналістів, можна у будь-який час доби через веб-камери, якими обладнана територія ЛКП "Лев".

"Ми єдині в Україні, хто вивів свою роботу в онлайн режим", - заявила директор ЛКП "Лев" Оксана Кошак.

Навіть до кулінарних захцянок тварин тут ставляться з розумінням, враховуючи вподобання чотирилапих.

"Іноді собака чогось не хоче їсти, тоді ми їй підбираємо щось таке, аби догодити. Варимо пшеничну кашу. Або ячку на кістках - хто яку любить. Співпрацюємо з виробниками м’яса зі Львова, які нам їх регулярно постачають. І волонтери приносять. Годуємо також сухим і паштетним кормами. Собакам, які мають проблеми зі шлунком, спеціальний корм докуповуємо", - розповіла адміністратор з прилаштування собак ЛКП "Лев" Ірина Шевченко.

Головне завдання підприємства - зменшення кількості безпритульних собак на вулицях Львова. Задля цього працівники ЛКП "Лев" активно співпрацюють з волонтерами, закріпленими за кожним районом міста. Саме волонтери телефонують, коли на їхній території з’являється новий собака, допомагають його піймати для стерилізації, а після операції – допомагають тварині адаптуватися до життя. 

За словами Оксани Кошак, потрапивши до ЛКП "Лев" собаки кілька діб перебувають на карантині.

Їх оглядає ветеринар, за необхідності підліковує і готує до стерилізації.

Ці ж волонтери відвідують тварин після проведення операції, доглядають за ними, гуляють на пустирі навпроти підприємства.

Майже половина собак, які проходять через підприємство знаходять нових господарів. Решту випускають на волю - у тих районах, де піймали для стерилізації. Потік тварин у ЛКП "Лев" відбувається постійно, вольєри потрібно звільняти для нових псів, тому собак не можна перетримувати. 

"Для того, аби безпритульні тварини виглядали привабливо їм проводять грумінг. Купають, стрижуть, вичісують, начісують. Так собака звикає до людей, вчиться їм довіряти", - розповіла Кошак. 

За її словами, ЛКП "Лев" - єдиний в Україні заклад для собак, де бездомні тварини можуть відвідати собачий салон краси безкоштовно. 

Як у Львові бездомний пес збирає гроші з іноземних туристів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів