ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У львівській філармонії відбудеться концерт до 160-річчя Франтішека Ржегоржа

Музична частина концерту виповнена українською та чеською музикою

Depo.
12 жовтня 2017 18:23
ФОТО: depo.ua

12 жовтня у Львівській обласній філармонії відбудеться концертна програма, присвячена Франтішеку Ржегоржу "Дала нам Чехія чоловіка із золотим серцем". Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.

Концерт влаштовують до 160-річчя від дня народження видатного чесько-українського етнографа Франтішека Ржегоржа.

"Музична частина концерту виповнена українською та чеською музикою в сучасному опрацюванні та виконанні хору, струнного оркестру, ритм-групи та ударних інструментів", - зазначають організатори.

Початок - о 19.00.

Довідково:

Франтішек Ржегорж чеський – етнограф, дослідник українського народного побуту, народної медицини і фольклору в Галичині.

Жив, зокрема в селі Вовків (нині Пустомитівського району ) та місті Стрию у 1877—1890 роках.

Був прихильником українського відродження, почесний член "Просвіти" (1895).

Автор близько 120 праць і статей, друкованих у чеських, збірках, журналах (зокрема у журналі Slovanský přehled) і газетах, про народні звичаї українського населення Галичини, зокрема лемків, бойків і гуцулів, про народний календар, медицину, демонологію, природознавство, як також понад 160 українознавчих гасел і статей для "Ottův slovník naučný", опрацьованих з допомогою українських учених.

Зустрічався і листувався з багатьма українськими науковцями і письменниками, у тому числі з Іваном Франком, Михайлом Павликом, Володимиром Шухевичем, Ольгою Кобилянською, Євгенією Ярошинською.

Із зібраних Ржегоржом етнографічних колекцій створили окремий український відділ у Празькому промисловому музеї (колишньому ім. Напрстка), включений потім до етнографічного відділу Національного музею у Празі, де зберігається також українознавча бібліотека Ржегоржа. Бібліотека, подарована ним Львівській "Просвіті", зберігається тепер у фондах Наукової бібліотеки у Львові.

Нагадаємо, культуру Львівщини презентували у 12 країнах світу.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів