У "Львівгазі" роз’яснили вартість нових тарифів для населення

70% від нової ціни на газ направлятиметься НАК "Нафтогаз України"

Впровадження Кабміном із 1 травня єдиної ціни на газ для населення і підприємствТКЕ – 6,8 грн. за м куб. приблизило ціну на газ в Україні впритул до ринкових цін. Однак, не зробить ринок більш конкурентним та відкритим для інвестицій. Адже більша частина коштів від затвердженої вартості газу надалі скеровується одній компанії-монополісту НАК "Нафтогаз України" на закупівлю газу. Про це Depo.Львів повідомили у прес-службі ПАТ "Львівгаз". 

Нова ціна газу для українців була розрахована Кабінетом Міністрів виходячи з прогнозованої вартості імпортного газу 185 у.о. за 1 тис. м.куб., або 4,9 грн. за м.куб газу, не враховуючи послуг транспортування та податків. Якщо ж розглянути структуру роздрібної ціни для споживачів газу Львівської області, то із 6,8 грн. найбільше коштів – 71,5% отримає НАК "Нафтогаз України".

Постачальник газу для забезпечення поставок та обслуговування споживачів, як і раніше отримає всього 1,2% від ціни. А тариф на транспортування газу для підтримки газотранспортної мережі у робочому стані становить трошки більше 10%.

В той час як у країнах Європейського Союзу ця складова в середньому становить 26%.

Відсутність прибутковості в секторі розподілу газу, обмежує приплив інвестиції в українські газові мережі. Відтак, рівень фінансування для розподільних підприємств призводить лише до мільйонних збитків та відтоку кадрів.

Так, у 2015 році, через зменшення обсягів споживання газу та невідповідність тарифу, збитки ПАТ "Львівгаз" сягнули рекордних 200 млн. грн. Як результат, підприємство змогло виконати лише 49% робіт, запланованих у інвестиційній програмі. Для прикладу, якщо на ремонт газопроводів планувалося скерувати 82 млн. грн., то за фактом фінансування вистарчило лише на половину.

Така ж ситуація із закупівлею лічильників в рамках безкоштовної програми. Із запланованих 19 млн. грн. в грошовому еквіваленті на ці заходи вдалося скерувати лише 12 млн. Небезпека у тому, що рівень фінансування дозволяє щороку підприємству замінювати або реконструювати не більше 50 км. газової мережі, в той час як на Львівщині понад 4 тис. амортизованих газопроводів, які потребують термінової заміни.

Складна ситуація поглиблюється і значним відтоком кадрів з підприємства – фахівців, які можуть підтримувати у робочому стані газову мережу регіону. Адже середній рівень заробітної плати у компанії на 17% менший від середньої заробітної плати по промисловості Львівської області. В той час, як середня заробітна плта працівників НАК "Нафтогазу" досягає рівня країн Центральної Європи.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme