ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У галереї ЛНАМ презентують арт-проект "взаємоДІЯ"

Смайли та обмежена кількість знаків у текстових повідомленнях стерилізують, стандартизують вияви та проживання людських почуттів
Depo.
27 жовтня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua

У середу, 28 жовтня, о 16:00 в Галереї Львівської національної академії мистецтв відбудеться відкриття сучасного мистецького проекту "взаємоДІЯ" творчої групи Gaieva/Panchyshyn, який демонструє напрацювання двох молодих митців із різних регіонів України у напрямку contemporary art та порушує проблему нестачі живого спілкування в сучасному світі. Про це пише Depo.Львів із посиланням на організаторів.

Творча група Gaieva/Panchyshyn (Лесь Панчишин – Львів, Аліна Гаєва - Дніпропетровськ-Київ) – незалежні художники, що працюють в різних напрямках contemporary art та сучасного живопису, була створена в листопаді 2013 року. Ця дата стала доволі симптоматичною і знаковою. Об'єднавшись в творчий союз, художники поєднали два світогляди, дві точки зору, дві частини держави.

Працювати над проектом "взаємоДІЯ" вони почали на початку 2014р., сформувавши його в єдину концепцію, зійшовшись на спільній темі, в основі якої лежить нездатність до діалогу, проблеми культурної пам’яті та проблема замовчуваних тем.

Автори проекту звертають увагу на дослідження людських чуттєвих потреб в цифрову добу; намагаються зрозуміти, які контакти ми втрачаємо й набуваємо. Автори пропонують дослідити спілкування, людські почуття й форми емпативних контактів як предмет конфлікту (з мистецької точки зору).

За словами організаторів, проект має на меті привернути увагу глядача до проблеми браку живого спілкування в сучасному світі. Адже воно необхідне для кожного - реальний контакт без посередництва нових технологій та соціальних мереж.

"Так, цифрові інновації є невід’ємним елементом життя ХХІ століття, благом цивілізації, що стирають кордони й створюють свою віртуальну реальність, однак, емоджі, смайли, обмежена кількість знаків у текстових повідомленнях, система "більше фото – менше тексту" дещо стерилізують, стандартизують вияви та проживання людських почуттів. Навіть використовуючи можливості відеозв’язку, люди все одно залишаються у рамках певних обмежень, віднайти за цим реальні емоції, реальних людей майже неможливо. Цифрова реальність затягує, дає нам системні підказки (які однаково не є повноцінними чи влучними), захоплює своєю видимою логічністю, стрункістю та безпекою, проте поступово змушує все більше забувати про магію дотику, першого поцілунку, магію, що розливає тепло по жилах після зустрічі поглядами з випадковим незнайомцем", - кажуть організатори.

Більше новин про мистецькі проекти читайте на Depo.Львів.