ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Театр ім. Дрогобича розпочав сезон вистав доступних для людей з вадами зору

Можливість для глядачів з вадами зору буде доступною впродовж усього театрального сезону
Depo.
11 листопада 2015 10:55
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів, цього тижня Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича розпочав 76-й театральний сезон. Для своїх відвідувачів театр презентував зразу дві прем’єри: виставу "Примарне щастя" ("Закон") Володимира Винниченка та музичну казку "Сміливець Іванко".

Важливо, що переглянути ці вистави мають можливість і глядачі з обмеженими можливостями зору через систему аудіодискрипції. Така можливість для глядачів з вадами зору буде доступною впродовж усього театрального сезону.

Зазначимо, що ця можливість реалізована у рамках Програми розвитку української мови, української культури, історичної свідомості громадян на території Львівської області на 2015 рік.

Пілотний проект аудіодискрипції візуальних творів мистецтва вперше в Україні стартував у лютому цього року. Актори театрів Львівщини пройшли спеціальні навчання і отримали теоретичні та практичні знання і навички організації та проведення аудіодискрипції.

Проект відбувається з метою доступності культурних послуг та ініційований Львівським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації "Українська спілка інвалідів Усі" спільно з департаментом з питань культури, національностей і релігій Львівської обласної державної адміністрації.

Аудіодискрипція (тифлокоментування) – лаконічний опис предмета, простору або дії, що незрозумілі незрячій людині або людині з поганим зором без спеціальних словесних пояснень.

Більше театральних новин читайта на Depo.Львів.