Священика Московського патріархату на Волині покарали за намір приєднатися до ПЦУ

В указі йдеться, зокрема, про те, що Кліцуку забороняється священнослужіння без права причастя Святих Христових Таїн через "ухилення в розкол та грубе порушення присяги священнослужителя"

Настоятелю Свято-Різдво-Богородичного храму села Мерва Горохівського району Павлу Кліцуку заборонили звершувати богослужіння через "порушення присяги священнослужителя". Про це пише Depo.Львів з посиланням на "Главком".

Відповідний указ підписав 8 січня керуючий Волинською єпархією УПЦ МП, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

В указі йдеться, зокрема, про те, що Кліцуку забороняється священнослужіння без права причастя Святих Христових Таїн через "ухилення в розкол та грубе порушення присяги священнослужителя".

У коментарі ВолиньPost прес-секретар Волинської єпархії УПЦ (МП) Олег Точинський зазначив, що під ухиленням в розкол мають на увазі те, що Кліцук виявив бажання приєднатися до іншої конфесії. Йдеться, зокрема, про бажання приєднатися до Православної церкви України, яку очолює митрополит Епіфаній.

"Оскільки ПЦУ поки не створена як юридична особа, то я не знаю, куди він хотів приєднатися. Але так, як однією з пов'язуючих ланок з ПЦУ є Київський патріархат, то, напевно, до Київського патріархату. Особисто він заявив, що на богослужіннях молиться за Епіфанія і Нафанаїла", - сказав Точинський.

"Через це він не може бути священнослужителем нашої конфесії. У нас він більше не може звершувати службу", - додав прес-секретар Волинської єпархії УПЦ (МП).

Нагадаємо, у Чернівецькій області ще 15 церковних парафій мають намір перейти від УПЦ Московського патріархату під патронат Православної церкви України.

Декілька днів тому громада на Хмельниччині перейшла до Помісної церкви. Священик УПЦ МП здав ключі та поїхав з села.

Раніше у Вінниці до Православної церкви України приєдналася парафія скельного Свято-Троїцького храму, розташованого у колишньому командному бункері радянської армії, у гранітних скелях на березі Південного Бугу.

Як повідомлялося, попри погрози священиків Московської церкви, жителі села на Волині приєдналися до ПЦУ.

Також у Чернівецькій області ще одна громада приєдналася до Православної церкви України.

На Черкащині слідом за релігійною громадою села Скибин Жашківського району заявила про перехід від Московського патріархату до Православної церкви України громада села Охматів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів