Страсті Христові: Чому у Трускавці сваряться через Ісуса

Ініціатор встановлення у Трускавці на Львівщині скульптури Ісуса Христа – як у Ріо-де-Жанейро – місцевий підприємець Ігор Кісак каже, що  мріяв про неї з дитинства. Але це переконує не всіх

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Страсті Христові: Чому у Трускавці сваря…

Встановлення у Трускавці бетонної статуї – зменшеної копії "Христа-Спасителя" у бразильському Ріо-де-Жанейро – поділило львівський курорт на два табори. Одні переконані: Спаситель захистить місто і його мешканців від бід, землетрусів і проваль, інші шукають приховані мотиви вчинку місцевого підприємця.

Незвичайну скульптуру споруджують на вулиці Лесі Українки, на Гошевській горі. Її буде видно майже з будь-якої точки міста. Архітектор проекту Іван Боднарчук. Загальна висота скульптури 12 метрів: висота фігури Христа – дев'ять метрів, висота постаменту три метри. Здалеку фігура, як і в Ріо-де-Жанейро, буде нагадувати хрест. Робота довготривала і клопітка.

Ініціатор встановлення скульптури і її головний спонсор – місцевий підприємець Ігор Кісак. На місцевих виборах 2015 року він балотувався на посаду міського голови Трускавця як самовисуванець. За його словами, ідея встановлення на Гошевській горі статуї з оглядовим майданчиком поруч виникла у нього ще в дитинстві, матеріалізувалася ж вона вже у зрілому віці за допомогою "сотень небайдужих".

Втім, не все так безхмарно на "христовому" будівельному майданчику. За інформацією видання Трускавець-online, будівництво намагалась проінспектувати комісія місцевого відділення Держархбудконтролю. Архітектори мали перевірити, чи при облаштуванні статуї не були порушені будівельні норми, що може призвести до руйнування Гошівської гори, однак представників ДАБІ на будмайданчик не допустили. Через це його Кісак був оштрафуваний на 50 тис. грн, але вже оскаржив штраф у суді і переконує, що якби у людей з ДАБІ були усі належні документи, то не чинив би їм жодного опору. А так вони наче як не мало ні посвідчень, ні жодних скерувань на перевірку будівництва.

У свою чергу, головний спеціаліст відділу Державного архітектурно-будівельного контролю у Трускавці Валентина Кіндракевич у коментарі виданню виданню "ВЗ" розповіла, що в Кісака є дозвільні документи, є проект на спорудження статуї, але він їх порушує. "Ходила на перевірку. Сама, без комісій. Він особисто мене не пустив. Хіба ж можна так? Я ж представник державної служби! Багато з того, що ця людина робить, потребує роз'яснень, бо не все так біло і привабливо, як журналісти пишуть про нього. Статуя Ісуса Христа зводиться з порушеннями проекту. І будує її не Ігор Кісак, а громадська організація "Довіра". А він на цьому піариться", – каже Кіндракевич.

Тим часом підприємець мріє, що після встановлення скульптури Спасителя на Гошевській горі облаштують скверик з оглядовим майданчиком, капличку Матері Божої та Хресну дорогу зі станціями. Каже, що кістяк команди, що зводить статую, склали він з синами (а їх у нього п'ятеро своїх та двоє прийомних) та друзями, а інші допомогли "хто чим міг": місцеві заводи – глиною, санаторії – складськими приміщеннями для зберігання частин скульптури, люди – грошима. Щоправда, від питань про вартість проекту вміло уходить, мовляв, він же не каже, скільки на церкву жертвує, так і тут не хоче розголошувати, скільки витратив.

Чим закінчаться пристрасті навколо будівництва статуї Спасителя на львівському курорті покаже час. Місцеві священики схвалюють ініціативу будівництва на курорті статуї "Хреста-Спасителя", що, власне, і не дивно. Противники ж називають її "передвиборчим банером" і переконані – таке будівництво не на часі, але непогана інвестиція для підприємця, бо нашумілий в ЗМІ "шматок бетону" може добре окупитися на посту мера. І вже охрестили курорт саркастичним "Ріо-де-Трускавець".

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme