Стало відомо, скільки коштів Садовий витратить для потреб громад Львівщини

У Львові підписали Меморандум, який допоможе вирішити проблему утилізації сміття в місті та районах області

Depo.
21 квітня 2017 13:08
ФОТО: depo.ua

Ідея меморандуму, який сьогодні підписали у Львові, полягає в тому, щоб частину коштів екологічного фонду скерувати на впорядкування тих полігонів, які зможуть приймати сміття. Про це на брифінгу повідомив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, пише Depo.Львів.

"Відтак ми домовилися з міською радою у цьому році виділити кошти в сумі 100 млн грн., з яких 70 млн грн. – з міського бюджету, 30 млн грн. – екологічного фонду. Частину з цих грошей також скерують на вирішення соціально важливих проблем в населених пунктах – ремонт доріг, освітлення, покращення водопостачання тощо. Зараз стоїть глобальне завдання – навести порядок з існуючими полігонами в області та побудувати сучасний сміттєпереробний комплекс, щоб остаточно вирішити проблему з вивозом ТВП зі Львова та районів області", - зазначив Білоус.

З його слів, Львівська обласна рада жодного разу не була осторонь проблеми з вивозом твердих побутових відходів.

"Одразу після того, як сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, ми на сесії обласної ради закликали до солідарності усіх міських голів Львівщини допомогти Львову, - наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус. - Зараз переміг здоровий глузд, коли за круглим столом опинилися керівники області, міста, міст обласного значення за посередництва Кабінету Міністрів України і знайшли мудре рішення".

Відтак Львівська міська рада має укласти угоди з органами місцевого самоврядування та підприємствами, які обслуговують полігони ТПВ, терміном на 24 місяці з метою забезпечення належного захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові.

Нагадаємо, у п'ятницю, 21 квітня, Львівська обласна рада, обласна державна адміністрація, міська рада та органи місцевого самоврядування підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Дія меморандуму розрахована на два роки.

Документ, підписаний у Львові в присутності віце-прем'єр-міністра України Володимира Кістіона, забезпечить гарантії захоронення відходів на полігонах і звалищах у Львівській області та гарантії фінансової підтримки підприємств та міст, які забезпечать приймання відходів та облаштування полігонів.

Проблема із вивозом твердих побутових відходів у Львові виникла в травні 2016 року через масштабну пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі та неможливість подальшої експлуатації полігону відходів.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів