Стало відомо, скільки грошей щороку витрачається на ремонт очисних споруд Львова

«Львівводоканал» звернувся до Екологічного фонду Польщі, щоб вони допомогли розробити концепцію проекту реконструкції очисних споруд, із врахуванням усіх сучасних технологій

Стало відомо, скільки грошей щороку витр…

Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

"Очисні споруди міста Львова, які експлуатує ЛМКП «Львівводоканал», є одним з основних елементів життєдіяльності міста. За останні роки з бюджету розвитку міського бюджету інтенсивно виділяють кошти на проведення ремонтних робіт на цьому об’єкті", - йдеться у повідомленні.

Так, у 2017 році було виділено 5 млн грн, а у 2018 році — 7 млн грн. Також місто залучає іноземні інституції, які надають як консультації так і фінансову допомогу. Цього року на очисних спорудах проведуть масштабні роботи з ремонту первинних і вторинних відстійників, аеротенка та ін. На роботи будуть виділені кошти з міського бюджету.

«Роботи з ремонту і підтримання в належному стані очисних споруд проводяться завжди. У 2006 році було виділено грантові кошти від шведського уряду. Два роки тому місто підписало договір з Європейським банком реконструкції та розвитку для надання кредиту для будівництва біогазової установки, яка буде розміщена у нас на очисних спорудах. Ця установка дасть нам можливість виробляти електроенергію з мулу, який ми отримуємо на очисних спорудах. І кількість електроенергії, за розрахунками, яку ми плануємо отримати, буде покривати кількість електроенергії, яку ми використовуємо на очисних спорудах. Цей проект плануємо реалізувати до кінця 2019 року. Вироблення електроенергії — це одна із складових, а не основна мета проекту. Головна ціль більше екологічна. Адже цей проект, крім електроенергії, дозволить нам зменшити кількість мулу і крім цього, в межах цього проекту передбачена реконструкція пісколовок. Пісколовки — дуже важливий елемент очисних споруд. Від їх якості, від того як вони забирають фракцію піску, залежить сам процес біологічної очистки", — розповів Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал».

За його словами, у зв’язку із тим, що проект з реконструкції очисних споруд дуже масштабний, «Львівводоканал» звернувся до Екологічного фонду Польщі, який працює в цьому напрямку, щоб вони допомогли розробити концепцію проекту реконструкції очисних споруд, із врахуванням усіх сучасних технологій, які зараз відомі на заході. Польща зацікавлена в цьому, бо стоки від нашого міста, через річку Полтва потрапляють у Західний Буг, а відтак — до Польщі. Тому їх уряд зацікавлений, щоб вода, яка поступає з України, була чистою.

"Також за останні роки з міського бюджету виділяють більше коштів для очисних споруд і більше уваги приділяється якісній очистці води. Відповідно ремонтні роботи, які ми проводимо, дають хороший результат, який бачимо по якості стоків. Тому ми не будемо зупинятися, а продовжуємо рухатися в цьому ж напрямку. Нам є ще над чим працювати, щоб привести наші очисні споруди до європейських стандартів", — розповів Вольський.

Нагадаємо, чому Польщі вигідно допомогти Садовому зі стоками.

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme