UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Стало відомо, коли львівські трамваї поїдуть на вокзал

На пл. Двірцевій влаштовано 100% водопровідних мереж та 98% каналізаційних мереж

У Львові завершується І етап реконструкції пл. Двірцевої. Як повідомили у ЛКП "Львівавтодор", роботи на площі відбуваються згідно з графіком. Вже завершили заміну водогонів, забрали всі "повітряні" дроти, прокладено нову телефонну мережу, облаштовано платформи для висадки і посадки пасажирів трамваїв, платформи для пасажирів автобусів, проведено монтаж трамвайної контактної мережі. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛМР.

На сьогодні проводяться роботи з висадки дерев, монтаж камер для фонтану, облаштування благоустрою. Вже випробували нову трамвайну колію і готуються до відновлення руху трамваїв до головного вокзалу. Як зазначив під час огляду виконаних робіт міський голова Львова, відновити рух трамваїв планують до Дня місцевого самоврядування — 7 грудня.

"Всі роботи на пл Двірцевій згідно угоди мають бути виконані за 22 місяці. Пройшло 9 місяців і вже великий об’єм робіт ми можемо побачити, він реальний. Питання, яке ми обговорили на нараді — коли ми відновлюємо рух громадського транспорту — трамваїв та автобусів. 7 грудня є День місцевого самоврядування і Катерини — до цього дня трамваєм можна буде під’їхати до вокзалу. На п’ятницю має бути готовність, все має бути чітко за планом, зараз ще монтують табло та освітлення, деякі речі мають поправити, помити смітники, щоб все мало якісний та естетичний вигляд, щоб людям було комфортно. Ми працюємо з випередженням графіку. Щодо другої частини — йдуть роботи по фонтану, друга частина мала б бути повністю відкрита в рамках наступного року, вже тоді площа буде мати інший вигляд. Залишиться лише питання підземного паркінгу, під це також треба мати кошти. Підрядники працювали і в суботу, і в неділю. Я навіть зробив зауваження компанії "Онур", бо коли вони заходили у Львів, якість робіт, особливо естетика, була на вищому рівні", - заявив Садовий.

За його словами, сьогодні вони мають багато замовлень в Україні і вони трохи розслабились.

"Деякі речі мали б бути зроблені, але їх ще нема, наприклад, електронні табло. Електронні табло мали працювати вчора, їх нема, вони запрацюють трохи пізніше. Це проблема. Є ряд інших дрібних зауважень. Звичайно, було би добре, якби була якісна співпраця із Залізницею. Навіть напис "Вокзал" можна б замінити на напис "Львів". І накриття зовсім не відповідає естетиці вокзалу, його колись зробили, його треба демонтувати і переробляти. Є попередня згода, що Залізниця зробить капітальний ремонт самого фасаду, а ще багато роботи всередині. Ще багато робіт має зробити Залізниця і це я буду обговорювати з керівництвом. На самій площі стоїть незаконний МАФ, який не має жодних юридичних прав, але щоб його демонтувати, ми вже більше року судимось. Він собі оформляє право власності, ми його скасовуємо. Ми повинні робити все в рамках чинного законодавства. Кінцеве рішення — на День місцевого самоврядування трамвай поїде, автобуси також будуть сюди заїжджати. На цю частину зможе заїжджати лише громадський транспорт. Жодна легкова машина не буде мати права сюди заїхати, тільки ті машини, які обслуговують пошту та автовокзал. Всі машини будуть їхати по колу. Також тут є багато незаконної реклами, є рішення суду, яке забороняє її забирати. Через суди зараз пробуємо ці всі неподобства позабирати", — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

"На площі облаштовано 4 платформи для висадки і посадки пасажирів трамваїв, 7 платформ для пасажирів автобусів. Вже посаджено 42 саджанці, змонтовано 15 лавок, встановлено 50 дорожніх знаків. Ці роботи продовжуються, кількість дерев і лавок буде більшою. Продовжуються роботи з влаштування фундаментів під монтаж нового фонтану. Також вкінці минулого тижня відбувся тестовий виїзд трамваїв по новій колії до головного вокзалу. Суттєвих зауважень виявлено не було, готуємося до повного відновлення руху трамвайних маршрутів № 1, 4, 6 та 9 за звичною схемою", — повідомили у ЛКП "Львівавтодор".

Додамо, на площі Двірцевій уже завершили заміну водогонів, проклали нову телефонну мережу, облаштували платформи для висадки й посадки пасажирів трамваїв, а також платформи для пасажирів автобусів, провели монтаж трамвайної контактної мережі. Тривають роботи з висадки дерев, монтажу камер для фонтану й облаштування благоустрою.

"Ми сюди маємо інвестувати 165 млн грн, в тому числі, з тих 52 млн грн, які сплатив інвестор СТР. Якщо кошти поступають в бюджет, то ми їх розподіляємо на школи, садочки, лікарні, на дороги, на інші об’єкти. Кошти на реалізацію другої черги реконструкції пл Двірцевої є в бюджеті цього року, будуть також у бюджеті наступного року. Проблем з фінансуванням нема, є питання щодо оперативності роботи підрядників, щодо якості виконання робіт. В цілому я задоволений, але хочу, щоб все було зроблене на вчора", — додав мер Львова.

За інформацією ЛКП "Львівавтодор", станом на 29 листопада на пл. Двірцевій влаштовано 100% водопровідних мереж та 98% каналізаційних мереж.

Нагадаємо, замовником робіт з реконструкції пл. Двірцевої є ЛКП "Львівавтодор", а виконавцем робіт, відповідно до тендеру — ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл". Проектом реконструкції площі передбачено збільшення інфраструктури громадського транспорту, збільшення кількості зупинок, облаштування громадського простору, облаштування сучасного фонтану, підземного паркінгу тощо. Роботи розпочалися весною 2019 року. Згідно з договором, укладеним з підрядною організацією "Онур", вартість робіт становитиме 165,5 млн. грн. На час ремонтних робіт на цій частині площі кінцеву зупинку трамвайних маршрутів № 1, 4, 6 та 9 із "Залізничного вокзалу" перенесено до "ТРЦ Скриня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"