Стало відомо, хто відкриє Чемпіонат світу з шахів серед жінок

Біля Оперного театру відбудеться "шахова" вистава
Depo.
1 березня 2016 16:14
ФОТО: depo.ua

Церемонія відкриття Матчу за звання чемпіонки світу з шахів розпочнеться 1 березня о 19:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Про це пише Depo.Львів.

У програмі церемонії – виступи відомих львівських виконавців, які чергуватимуться з традиційними привітаннями української та китайської гросмейстерок від перших осіб країни та міста. Окрім того, під час відкриття відбудеться один з найважливіших етапів Матчу, без якого неможливе жодне шахове змагання – жеребкування, та стане відомо, хто з учасниць гратиме білими і чорними фігурами.

"Офіційну частину ми поділили на три частини. Офіційні гості, окрім виступу, робитимуть хід шахами на великій дошці, яка буде встановлена на сцені. Друге – це творча програма, яка буде нести динаміку. Вона буде розбита на три блоки. Першим блоком, через балет "Життя" Ірини Мазур буде представлена Україна, тобто країна, в якій проводиться Чемпіонат світу з шахів. Другий блок буде з етно-програми, яка буде називатися "Картини і музика старого міста". Мова іде про те, що після України ми робимо акцент на місто Львів. Третя частина буде європейською, її представлятиме квартет Tenors Bel’canto", - повідомив режисер церемонії відкриття Василь Вовкун.

Він також додав, що готується спеціальний фінал під церемонію відкриття - спеціальний номер від балету "Життя".

На головній сцені міста виступатимуть із синтезом східно-аутентики, східно-європейського модерну і джазу балет "Життя", скрипаль-віртуоз та майстер поєднувати неперевершене виконання і видовищне шоу Олександр Божик, виконавці класичної опери і сучасної популярної музики квартет Tenors Bel’canto та учасниця шоу "Голос країни" Христина Соловій з мелодійними народними піснями у власній інтерпретації.

І ще одним елементом відкриття стане шахова партія, в яку гратимуть гості. Для цього на сцені знаходитиметься шахова дошка з фігурами. А усі гості спільними зусиллями повинні будуть розв'язати на дошці шахову задачу.

Таким чином, кожному гостю на сцені запропонують зробити по одному ходу. Якщо вони з цим самостійно не зможуть справитись, просити допомоги можна буде у юних шахістів, які будуть присутні в залі.

"Усі учасники, які будуть присутні, зможуть вийти на площу перед Оперним театром, для того, щоб побачити коротку виставу від театру "Воскресіння", де буде вплетена шахова тематика. Таким чином, це буде неформальним вуличним акцентом, аби показати вуличну культуру шахів у Львові", - зазначив Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів

Мітки: Львів, шахи