UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Спалювання сухостою під час війни можуть прирівняти до диверсії  

Масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу, за яке "світить" кримінальна відповідальність 
 

Журналіст відділу новин
Спалювання сухостою під час війни можуть…
Фото: ЛМР

Мерія Львова вкотре просить не палити траву в області та місті. Кажуть, це шкідливо, неекологічно і незаконно. А у воєнний час за таке ще й можуть посадити за ґрати. Адже такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність. Про це пише пресслужба Львівської міської ради, передає Depo.Львів

За словами військових, масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу. Також задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони. Крім цього, це і навантаження на рятувальників, у яких нині і так не прості часи.

"Важливо й те, що рятувальники, які виїжджають на такі виклики, навіть у відносно мирних областях, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога", - йдеться у повідомленні мерії.  
Треба розуміти - лише від початку року у львівській громаді зафіксували уже 8 великих пожеж. Площа горіння яких становила від 200 до 500 кв. м, інформують у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони. 

"За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн", – кажуть у міській раді. 

Крім цього, 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни. Тож відтепер такі дії розцінюють як кримінальний злочин.

Нагадаємо, на Львівщині чоловік отримав 80% опіків тіла, спалюючи суху траву. Наразі постраждалий лікарні, у нього повністю обгоріло все тіло.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme