"Ситуація надкритична": Львівські медики вимагають введення жорсткого карантину
За словами лікарів, у лікарнях міста за кілька днів може не залишитися вільних місць не лише для "ковідних" пацієнтів, а й ургентних хворих
Станом на 27 жовтня у стаціонарах столиці Галичини перебуває 876 осіб, 838 мають COVID-19. З останніх 65 пацієнтів – у реанімації, 33 людини підключені до апаратів ШВЛ. Лише за минулу добу до медзакладів Львова поступило 88 осіб, померли - 15. Лікарі б’ють на сполох: через таку вражаючу статистику вони працюють на межі виснаження, а вільних ліжко-місць в медзакладах вже може не залишитися через десять днів.
Лише 9% вакцинованих пацієнтів
"Хочемо сказати всім, звернутися до представників комісій ТЕБ і НС міського і регіонального рівня, що в нас склалася надкритична ситуація із COVID-19. У наших лікарнях щоденно завантажуються ліжка, реанімації завантажені більше, ніж наполовину. Ми маємо вжити жорстких заходів, щоб сповільнити зростання захворювання, бо можемо дійти до такого стану, що не будемо рятувати пацієнтів – за 10 днів в нас не буде куди класти людей", – каже начальниця міського управління охорони здоров’я Леся Кобецька.
За словами чиновниці, у львівських медзакладах є 98 апаратів ШВЛ, але близько 70% із них вже задіяні. При цьому вона наголошує, що лише 9% із тих, хто потрапляє в лікарні – вакциновані.
Солідарні з Лесею Кобецькою і керівники лікарень, які приймають хворих на коронавірус. Іван Міськів, медичний директор з анестезіологічної роботи лікарні швидкої допомоги, каже, що в них зараз перебуває 427 пацієнтів з коронавірусом: 44 із них - на лікуванні в реанімації, 40 підключені до апаратів ШВЛ.
"Це дуже важкі пацієнти. І на жаль, темпи захворювання стрімко зростають. Але серед тих, хто в лікарні, вакцинованих дуже мало, і 90% з них мають щеплення однією дозою. Враховуючи такі стрімкі темпи госпіталізації, нам не буде куди класти пацієнтів вже за тиждень. Кисню у нас вистачає, в лікарні є дві кисневі станції, які щохвилини виробляють більше тисячі літрів кисню. Але нам треба працювати на випередження, бо колективного імунітету немає", – каже Іван Міськів.
Медики працюють на виснаження
Генеральний директор 8-ї міської клінічної лікарні Василь Трунквальтер розповів, що їхньому медзакладі зараз перебуває 210 людей з ковідом, 11 із них – на апаратах ШВЛ.
"Персонал працює на виснаження, по півтори-дві доби на ногах. Але не слід забувати, що ми ще й приймаємо пацієнтів з політравмою, нейротравмою. Тож якщо ситуацію не змінити, нам не буде куди приймати взагалі нікого. Звертаюся до міської, обласної комісій ТЕБ НС, щоб ввели жорсткий режим, аби перервати той ланцюг захворюваності, бо за кілька днів ми еж не зможемо прийняти жодного пацієнта, навіть не ковідного", – сказав лікар.
Також він зазначив, що 8-ма лікарня щодня купує по 3,5 тонни кисню: машина з киснем по п’ять разів на день заїжджає на територію лікарні.
Генеральний директор 5-ї міської клінічної лікарні Андрій Миськів, яка лише два тижні тому почала приймати ковідних пацієнтів, зазначив, що сьогодні перебіг захворюваності на COVID-19 дуже стрімкий – якщо ще вранці людина почувалася більш-менш нормально, то за кілька годин вона може опинитися в реанімації у важкому стані. У цьому медзакладі зараз перебуває понад 100 пацієнтів із коронавірусом.
У мерії готують додаткові обмеження
Тим часом, від 30 жовтня Львів та область вже перебуватимуть у "червонній" карантинній зоні. Відповідне рішення сьогодні, 27 жовтня, прийняли на засіданні урядової комісії ТЕБ та НС. Тож в місті введуть низку додаткових карантинних обмежень для того, аби стабілізувати ситуацію з поширення коронавірусу.
"Сьогодні вранці ми отримали звернення від головних лікарів міських закладів охорони здоров’я, в яких надається допомога хворим з коронавірусом. Ситуація зараз справді є дуже небезпечною. Попри те все, що було інвестовано в нові кисневі станції, відкриття нових ліжкомісць, підведення кисню, динаміка стрімко зростає. Наявність нового штаму у Львові показує збільшення кількості хворих з важким станом", – заявив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
У міській раді відбуваються консультації з представниками сфери послуг, ринків, закладів громадського харчування, торгових центрів, закладів культури, аби у четвер, 28 жовтня, на засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС прийняти акцептовані рішення щодо "червоної" зони. Зважаючи на стрімку динаміку, в мерії розглядають низку додаткових обмежувальних заходів, які будуть впровадженні у Львові.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів