Синоптики пояснили причини оранжевого дощу у Львові

Подібні опади безпечні для здоров'я
Depo.
1 березня 2016 21:57
ФОТО: depo.ua

1 березня у Львові та кількох районах області випав брудний дощ оранжевого кольору. У Львівському гідрометцентрі пояснили, що таке незвичне для українців явище інколи трапляється в природі, але воно не становить небезпеки. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Захід.нет.

"Брудні дощі пов’язані з тим, що у повітря підіймаються частинки, пилу, ґрунту, рослинного пилку та інших часток. Вони можуть тривалий час триматися в повітрі. У суху погоду ми не помічаємо, як вони осідають на землю. Коли ці частинки потрапляють у вологу повітряну масу, то випадає брудний дощ", – розповіла  начальник відділу метеорологічних прогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології Надія Ясюренко.

За її словами, працівники гідрометцентру перевірили радіаційний фон та кислотність дощу. Усі показники в нормі, тому такий дощ безпечний для здоров’я.

Вона також додала, що таке явище більш характерне для країн Північної Африки, але трапляється і в Україні, хоча й рідко.

Наприклад, минулого року волога погода була під час цвітіння сосен у Карпатах, через що падав брудний дощ жовтого кольору.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів

Мітки: Львів, дощ