Що потрібно знати про потяг "Київ-Перемишль" (ВІДЕО, ФОТО)
Журналісти Depo.Львів скористалися потягом "Київ-Перемишль" зі Львова в Польщу і діляться враженнями
Журналісти Depo.Львів стали одними з перших пасажирів потяга "Київ-Перемишль". Пропонуємо вашій увазі інформацію, яка буде корисною у поїздці, якщо плануєте користуватися цим потягом.
Отже, потяг курсує щоденно. Він відправляється з Києва о 6:45. Інтерсіті+ робить зупинки на станціях Святошин (06:59 – 07:00), Коростень (8:17 – 8:18), Підзамче (11:55 – 11:56) та Львів (12:05 – 12:17). Тобто напряму прибути у Перемишль з України, крім мешканців столиці і Львова можуть лише житомиряни. До Львова потяг їде, як звичайний Hyundai Rotem, лише після відправлення з цього міста з'являються цікаві деталі про які ми розповімо.
Отже, тривалість поїздки зі Львова до Перемишля становить дві години вісім хвилин. Потяг відправляється о 12:17 українського часу і прибуває о 13:25 польського (14:25 за Києвом).
Майте на увазі, що одразу після прибуття до Львова у потязі зачиняють туалети (принаймні так було в перші три дні курсування) і кафе.Тобто під час подорожі не вдасться скористатися цими послугами. Два-три туалети працівники потягу відчини лише за кілька хвилин до прибуття у Перемишль. Вони пояснювали це вимогою польських прикордонників. В той же час самі прикордонники спростували цю інформацію.
Відсутність роботи кафе пояснюють тим, що невідлагоджено питання у якій валюті слід розраховуватися клієнтам на відтинку зі Львова до Перемишля. Також працівники опломобовують шафки у потязі, щоб скоротити час митного огляду.
При посадці у потяг слід пред'явити квиток, згодом квитки перевірятимуть ще раз під час слідування.
Українські митники і прикордонники сідають в потяг у Львові і здійснюють перевірку на відтинку до станції Мостиська-2, де потяг здійснює технічну зупинку.
Виходити-заходити пасажирам на ній не можна. Прикордонники перевіряють паспорт і за бажанням пасажирам можуть поставити йому відмітку про перетин кордону.
Наступна технічна зупинка вже на станції "Медика" у Польщі. Там сідають польські прикордонники і митники. Прикордонники перевіряють паспорти, наявність візи і сканують відбитки пальців.
Митників в першу чергу цікавить, чи пасажири везуть горілку і сигарети. Крім того вони постійно нагадують про те, що не можна везти з собою канапки з м’ясом.
Перевірка здійснюється на дванадцятикілометровому відтинку з Медики до Перемишля. Працівники потягу попереджають пасажирів, що після прибуття в Перемишль потяг не відчинить двері, поки поляки не завершать перевірку. Перший рейс зустрічав Санта-Клаус.
В перші кілька днів функціонування потягу він рухався точно за розкладом, навіть одного разу прибув з Польщі у Львів на кілька хвилин швидше.
Потяг "Київ-Перемишль" добре підпасований для подальшої подорожі Європою. Він стикується з потягом Перемишль-Вроцлав. Вартість проїзду яким у Жешів становить орієнтовно 20 злотих, у Краків – 40 злотих і у Вроцлав – 60 злотих.
Розклад нового поїзда розроблено з урахуванням можливості пересадки на поїзд №3602 Перемишль - Краків - Вроцлав, який відправляється о 14:29. Пасажири поїзда №6302 Вроцлав - Краків - Перемишль, що прибуває в 13:18 зможуть продовжити подорож поїздом №705/706 Перемишль - Київ.
Також після прибуття у Перемишль для доїзду у Жешів можна скористатися електричкою, або рейковим автобусом, вартість проїзду – 10,5 злотих.
В Перемишлі потяг прибуває на третю-четверту тупикову колії, щоб вийти у місто потрібно скористатися підземним переходом.
Оскільки зі Львова до Перемишля ще залишилася колія української ширини, то потяг доїжджає до кінцевої зупинки не змінюючи колісні пари.
За словами голови транспортного комітету Верховної Ради України Ярослава Дубневича, наступний крок для покращення сполучення з Перемишлем – це ще зменшити час доїзду. Також планується запуск ще одного потяга за цим же напрямком.
"Якщо зробити так, щоб разом із українськими митниками і прикордонниками під час руху потяга проводили контроль і польскі, то час у дорозі зменшиться на 45 хв", – розповів він журналістам. Наразі потяг розганяється на деяких ділянках до 120 км/година, а може і до 160 км/година, що теоретично дозволяє скороти час в дорозі навіть до однієї години, бо зі Львова у Перемишль менше 100 км.
В.о. керівника штабу західного регіонального управління Держприкордонної служби України Руслан Краснопортко зазначив, що, прикордонники, що перевіряють потяг, це спеціально створений підрозділ.
Зворотно з Перемишля швидкісний потяг Інтерсіті+ вирушає о 14:26 год і прибуває до Києва о 22:33 год. Зупинки є на станціях Львів (17:17 – 17:28), Підзамче (17:36 – 17:37), Коростень (21:00 – 21:01) та Святошин (22:21 – 22:22).
Посадка у Перемишлі відбувається лише через двері двох вагонів, у пасажирів вимагають пред'явити квитки при вході і тоді через весь потяг можна йти з речима до свого вагону. А далі все у зворотньому порядку: у Перемишлі сідають польські митники і прикордонники, виходять у Медиці, у Мостиській-2 сідають українські митники і прикордонники, які здійснюють перевірку на відтинку до Львова. Туалети і кафе до Львова закриті.
Окремо слід сказати про квитки. Наразі їх неможливо купити не тільки у інтернеті, а і у звичайних касах. Реалізуються вони лише у міжнародних касах, які є на залізничних вокзалах. Вартість проїзду з Києва до Перемишля у вагонах І класу становить орієнтовно 574 грн, ІІ класу – 406 грн, зі Львова до Перемишля у вагонах І класу – 235 грн, ІІ класу – 172 грн. Сам квиток складається з двох частин (квитка, який дійсний два тижні на даний напрямок) і плацкарти, яку потрібно купити на конкретний день.
Вартість проїзду в Перемишль гривнях залежить від курсу євро на день оформлення проїзного документа (вказана вартість проїзду в гривнях розрахована за курсом 1 євро = 27,5099 грн, станом на 20 грудня 2016 року). При проїзді у внутрішньому сполученні , наприклад з Києва до Львова, вартість проїзду буде залежати від коефіцієнта гнучкого регулювання по днях тижня. Приміром, найдешевший проїзд буде в вагонах I класу - по вівторках, в вагонах II класу - в четвер і суботу.
Потяг долає відстань з Києва до Перемишля лише за 7 год 40 хв, а зворотно – за 7 год 07 хв.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів