Остання сесія міськради Львова: Переробка сміття вже у 2018-му і мрії про проїзд в трамваї за 1 євро

На останньому засіданні у 2017 році депутати розглянули кілька десятків питань, важливих і не дуже

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Остання сесія міськради Львова: Переробк…

Львівська міська рада провела останнє цього року засідання, на якому було розглянуто кілька десятків різноманітних питань. Серед іншого, депутати внесли зміни у бюджет 2018 року, таки виділили гроші і землю на будівництво сміттєпереробного заводу, збільшили вартість паркування, дозволили меру Львова Андрію Садовому позичати гроші, а також перейменували школи і виставили об'єкти нерухомості на продаж. Depo.Львів ознайомився з роботою депутатів і пропонує огляд найцікавіших рішень.

Для початку Депутати Львівської міської ради проголосували за ухвалу "Про внесення змін до міського бюджету Львова на 2018 рік". Ухвалу з доповненнями підтримало 55 депутатів. "Як було озвучено, коли ми приймали бюджет м. Львова на 2018 рік, що, коли буде прийнято державний бюджет, нам необхідно буде відкоригувати свій бюджет в частині субвенцій", - розповів директор департаменту фінансової політики Львівської міськради Олег Іщук.

Також на сесії затвердили зміни до переліку об'єктів, які фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету розвитку у 2018 році. Сума до розподілу, яка передбачена міським бюджетом, попередньо становила 1,49 млрд гривень. Зараз, із проголосованими змінами, ця сума буде становити 1,571 млрд гривень.

Зокрема, 26 млн гривень передбачено на громадський бюджет. Це найбільша суму, яка в Україні виділяється на бюджет громадської участі. 175 млн гривень передбачено на весь гуманітарний блок. "Якщо буде така можливість, то протягом року будемо переглядати цю суму в сторону збільшення. Адже цього року плануємо відкрити 25 додаткових груп – це 750 діток підуть в садочки. Для придбання обладнання установ охорони здоров'я передбачено 27 млн гривень", - розповіла голова комісії з питань фінансів і планування бюджету Вікторія Довжик.

Згідно з пропозицією депутатського корпусу на будівництво спортивного майданчика на Сихові передбачено 16 млн гривень. З них 5 млн гривень на проектно-кошторисну документацію, а 11 млн гривень - на початок будівництва.

Вперше за останні 10 років передбачено велику суму на ремонт ліфтів – це 40 млн гривень. Це кошти на ремонт і заміну ліфтів у будинках ОСББ, у лікарні швидкої допомоги і житлових будинках міста. 139 млн гривень виділено на каналізування та водопостачання, 49 млн гривень на теплопостачання і 26 млн гривень на вуличне освітлення.

Садовий заявив, що міськрада готова наступного року почати будівництво сміттєпереробного заводу. "Ми передбачили кошти на початок проектних та підготовчих робіт з будівництва сучасного сміттєпереробного заводу. Як відомо французька компанія Egis, яка зробила для нас експертний аналіз проблеми, запропонувала місту збудувати такий завод в промисловій зоні в районі ТЕЦ-1 в північній частині Львова", – заявив він. Садовий також нагадав, що у 2018 році, як і цього року, з міського бюджету в обласний передадуть 300 млн гривень на вивезення сміття.

У 2018 році у міському бюджеті розвитку Львова передбачили 43 млн грн для ЛКП "Зелене місто" для початку будівництва сміттєпереробного заводу, обслуговування сміттєсортувальної лінії та утримання підприємства. Також депутати міськради земельну ділянку на вулиці Пластовій, 13 для будівництва там сміттєпереробного заводу. Так, ЛКП "Зелене місто", яке є замовником робіт з будівництва сміттєпереробного заводу, отримає 6,7 га.

Також міськрада звільнили від сплати у 2018 році земельного податку комунальні підприємства та міські шляхово-ремонтні підприємства. За відповідну ухвалу під час засідання сесії проголосували 56 депутатів. Згідно з ухвалою, міськрада звільнила від сплати земельного податку "Львівводоканал" на суму 3,96 млн грн, "Львівтеплоенерго" – 3,69 млн грн, "Залізничтеплоенерго" – 513 тис. грн, "Львівелектротранс" – 1,99 млн грн, "Львівсвітло" – 120 тис. грн, АТП-1 – 423 тис. грн, "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" – 49 тис. грн, чотири шляхово-ремонтні підприємства на загальну суму 621 тис. грн, "Рембуд" – 342 тис. грн, ЛК Ремонтно-аварійне підприємство – 18,5 тис. грн, "Львівавтодор" – 48,7 тис. грн, а також "Львівське конференц-бюро" та ДП "Личаків-парк", сума земельного податку яких не вказана в ухвалі.

Як розповів Садовий наступного року місто планує закупити 100 великих автобусів, 40 тролейбусів та 50 трамваїв. Вже ведуться перемовини з містами Німеччини щодо закупівлі вживаних трамваїв.

"На закупівлю транспорту ми маємо 150 млн гривень. Ці кошти в першу чергу підуть на закупівлю автобусів. Цього року ми маємо мати підтримку ЄБРР. Плануємо у 2018 році придбати як мінімум 100 великих автобусів, кожен автобус коштує 5 млн гривень. Також хочемо придбати 40 тролейбусів, де ціна більше 5 млн грн. Ми хочемо взяти до 50 трамваїв, але ми будемо брати трамваї не нові - це ті трамваї, які ми можемо зараз взяти з Німеччини, які ще років 20 будуть працювати, але на років 10 вони перекриють проблему. Один трамвай сьогодні вартує від 1 до 2 млн євро", - розповів мер.

За його словами реальна собівартість проїзду в трамваї більше 1 євро, але місто може змінювати ціни, бо люди бідні, вони не мають можливості платити, але всі хочуть мати якісний транспорт. На 1990 рік у Львові було більше 224 трамваїв, сьогодні є 70. "Нам треба докупити ще дуже багато", - резюмував мер.

Також міська рада затвердила Міську цільову програму забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян м. Львова на 2018-2022 роки. Ця програма має на меті допомогти молоді отримати житло через пільгове довгострокове кредитування за рахунок коштів міського бюджету міста Львова. Ухвалу із зауваженнями підтримали 58 депутатів.

Як розповіли в управлінні житлового господарства міськради, міська цільова програма забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян на 2018-2022 роки розроблена на підставі законів України у зв'язку із завершенням дії Програми на 2013-2017 роки. На фінансування програми передбачено 70,9 млн гривень.

"Програма спрямована на подальший розвиток молодіжного житлового будівництва в місті Львові, покращення стану забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян, які перебувають на обліку або у списку осіб, які бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу як такі, що потребують поліпшення житлових умов. "Станом на 1 вересня 2017 року у Львівському регіональному управлінні Держмолодьжитла зареєстровано 438 кандидатів у позичальники на молодіжне житлове кредитування за рахунок коштів міського бюджету міста Львова", - зазначила в.о. начальника управління житлового господарства Галина Мазур.

Також депутати дозволили Садовому позичати гроші. На пленарному засіданні було прийнято ухвалу "Про здійснення до міського бюджету м. Львова у 2018 році". Розмір запозичення (основна сума боргу) – 300 млн гри вень. Відсоткова ставка за користування залученими коштами – не більше як 22% річних. Відсотки за облігаціями погашаються щоквартально. Форма здійснення запозичення – випуск облігацій внутрішньої місцевої позики м. Львова серій G та H у бездокументарній формі. Номінальна вартість облігацій – 10 000 грн. Період, на який здійснюється запозичення – 1096 днів (3 роки). Строк погашення основної суми боргу – не пізніше 30.06.2021. Вид облігацій – відсоткові. Тип облігацій – іменні.

На сесії прийняли ухвалу, згідно з якою вартість паркування у центральній частині міста збільшили до 20 грн/год. "На спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування у 1-й зоні паркування оплата буде збільшена - 20 грн/год; на спеціально відведених у 1-й зоні паркування - не більше 15 грн/год; у 2-й зоні паркування - не більше 5 грн/год. Також на майданчиках для платного паркування туристичного транспорту оплата становитиме не більше 50 грн/год, а на майданчику для платного паркування, розміщеному на території аеропорту - не більше 10 грн/год", - зазначила директор департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

Також на сесії депутати проголосували за ухвалу "Про приватизацію способом продажу на аукціоні нежитлових приміщень на вул. Лесі Українки, 15". Це нежитлові приміщення першого поверху та підвалу, загальною площею 162,9 кв. м. Ухвалу підтримали 52 депутати.

Як розповіли в управлінні комунальної власності міськради, зазначені приміщення рекомендовано до відчуження комісією з підготовки пропозицій для надання в оренду майна територіальної громади м. Львова. Нежитлові приміщення перебувають на балансі ЛКП "Старий Львів".

Крім цього депутати прийняли дві ухвали про присвоєння середнім загальноосвітнім школам імен Квітки Цісик та Ірини Калинець. Зокрема, школі № 54 м., що на вул. Хвильового, 16, присвоєно ім'я відомої американської співачки українського походження Квітки Цісик, а школі № 87, що на вул. Замарстинівській, 11, – ім'я української поетеси, дисидентки Ірини Калинець.

Поміж іншого депутати проголосували і за надання громадській організації "Кримськотатарський культурний центр "Кримський дім у Львові" в оренду нежитлових приміщень на вул. А. Тесленка, 4. Приміщення, загальною площею 519,9 кв. м., надано для статутної діяльності організації. "За" проголосували 52 депутати.

Ухвалу підготували, розглянувши звернення громадської організації "Кримськотатарський культурний центр "Кримський дім у Львові" та враховуючи рішення комісії з підготовки пропозицій для надання в оренду майна територіальної громади м. Львова.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme