Аптека на Марійській площі не дожила рік до свого століття

Стало відомо, що відкрить у приміщенні старовинної аптеки на Марійській у Львові

На місці старовинної аптеки на площі Міцкевича (площа Марійська), яка нещодавно "переїхала", буде інша аптека, але орендарем буде інакша юридична особа. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

Як розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, представники НАК "Надра Україна", який є власником будівлі, де функціонула аптека, вже працюють над підписанням угоди з іншою аптекою.

"На жаль, аптеці, яка проводила тут діяльність, не влаштовували умови, в якими вони з "Надра України". Тому вони прийняли рішення про переїзд", – розповів Андрій Москаленко.

Директорка управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко розповіла, що аптека у тому приміщенні, де вона є зараз, існує з 1920 року.

"Аптека не дожила фактично рік до свого століття, бо вона відкрилася у 1920 році. Це приміщення було облаштоване спеціально під аптеку. І в той час було дуже престижно, щоб будинки, які будувалися за кошти приватних інвесторів, мали на перших поверхах аптеки. Вони були поширені і якраз на початку ХХ століття усі аптеки переробляли свої інтер'єри на сучасні. Тобто робили меблі у стилі сецесії. І власник запросив такого архітектора Генріха Зарембо, який зробив проект цих меблів. Вони збереглися в незмінному вигляді, зберігся весь інтер'єр: стелі, стіни. Стільки років минуло і ми могли відсвяткувати 100 років з цими орендарями, які тут були з 1996 року, а перед тим вони були як державне підприємство. Але на жаль, вони вирішили покинути це приміщення", – повідомила вона.

Нагадаємо, наприкінці весни минулого року у соцмережах з'явилася інформація про те, що аптеку, яка розташована у першому "львівському хмарочосі", будинку Шпрехера на площі Міцкевича, 8 закривають. Наприкінці грудня власник приміщення погодився продовжити оренду для аптеки, але орендарі все одно вирішили переїхати.

Нагадаємо, у Львові розпродають 100-річні меблі зі старовинної аптеки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів