СБУ затримала у Луцьку львів'янина, який працював на російські спецслужби

СБУ затримала жителя Львівської області за підозрою в організації за замовленням російських спецслужб акцій протесту в регіонах

Depo.
21 листопада 2017 16:54
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів, Служба безпеки України затримала жителя Львівської області за підозрою в організації за замовленням російських спецслужб акцій протесту в регіонах. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

"СБУ задокументувала черговий факт організації російськими кураторами псевдопротестних акцій, спрямованих на штучну дестабілізацію соціально-політичної й криміногенної ситуації в західних регіонах України", - сказано в ньому.

СБУ встановила причетність жителя Львівської області до організації й проведення замовлених мітингів у Львівській, Рівненській і Київській областях.

Правоохоронці підозрюють, що львів'янин отримував від російських спецслужб вказівки й спеціально розроблені інструкції із проведення протестних акції.

Досудовим слідством добуто докази, що акції фінансувалися російськими кураторами. На проведення однієї акції виділялося від 4 до 10 тисяч доларів.

Організатор збирав групи з малозабезпечених категорій громадян, контролював виготовлення й поширення агіток із закликами виходити на мітинги, які підбурювали населення до масових заворушень.

Зокрема, у Рівненській області російськими спецслужбами було розроблено сценарій штучних протестів для боротьби з "бурштиновою мафією". У разі ігнорування вимог "мітингувальників" вони, за сценарієм, мали вимагати повну автономію регіону.

Співробітники СБУ встановили місцезнаходження підозрюваного й затримали його в Луцьку на орендованій ним квартирі. Під час санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили засоби зв'язку, використовувані для координації з іноземними кураторами, і виявили листування з інструкціями.

Громадянинові України оголошено про підозру за ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу. За рішенням суду його узято під варту.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів