ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Садового зобов'язали звітувати перед львів'янами

Затверджено Статут територіальної громади міста Львова

Depo.
7 грудня 2017 13:31
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Львівську міськраду, у Львові затвердили новий статут міста.

Статут Львова є основним документом міста, в якому описані повноваження органів влади, права і обов'язки мешканців міста та способи їх долучення до управління містом. На відміну від попереднього статуту, прийнятого у 2002 році, тут також є детальний опис того, як мають звітувати перед мешканцями мер та депутати Львівсько міськради.

Загалом статут має вищу юридичну силу з-поміж всіх інших актів, виданих міськрадою Львова, міським головою чи іншими органами і посадовими особами міста.

У новому статуті чітко встановлено, що Днем Львова є перша неділя травня (раніше просто зазначалося, що цей день встановлює міськрада або мер). У документі тепер не лише названі символи міста (Герб, Великий герб та хоругви), а є також їх офіційні зображення. Статут описує структуру влади у місті, права і обов'язки мешканців, депутатів міськради та міського голови. Тут також з'явилася окрема стаття, присвячена етиці депутатів міськради, за порушення якої їх можуть позбавити права виступати на сесіях.

Так, депутатам радять утримуватися від заяв та вчинків, що можуть компрометувати Львів чи Україну, від публічних образ, від поширення недостовірної інформації, блокування роботи міськради, а також від подарунків чи гонорарів за виконання своїх повноважень. У випадку порушення етики депутата можуть позбавити права виступати впродовж п'яти засідань міськради.

Покарання на за порушення депутатом етики можуть застосувати і на прохання не менше 75 мешканців Львова (їм потрібно буде звернутися із письмовою заявою до депутатської комісії законності та депутатської діяльності).

Згідно з документом, міський голова щороку до 30 квітня під час відкритої зустрічі має звітувати перед львів'янами про виконання бюджету, стратегії розвитку міста, розповідати про плани на наступний рік та відповідати на питання мешканців міста.

Як повідомляв Depo.Львів, Порошенко похвалив Садового, щоб його не забули.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів