Садовий і бійці АТО - на порозі війни

Військові обурені категоричною позицією мера Львова щодо призначення керівника Центру допомоги військовим
Depo.
3 березня 2016 08:25
ФОТО: depo.ua
Садовий і бійці АТО - на порозі війни
Садовий і бійці АТО - на порозі війни

У Львові учасники АТО шоковані заявою міського голови Львова Андрія Садового про те, що священик УГКЦ Роман Лагіш залишиться директором Центру надання послуг учасникам бойових дій. Ще один кандидат на цю посаду Юрко Досяк, який є добровольцем батальйону "Донбас", заявив, що не збирається здаватись і разом з побратимами відстоюватиме вибір громади. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Галінфо.

Бійці хочуть поспілкуватися з міським головою Львова особисто і обіцяють масові акції протесту, якщо Юрія Досяка не призначать на цю посаду.

Приводом до цього стала заява Андрія Садового, де він заявив, що священик не звільнився, бо рішення відмовитись від посади він прийняв під тиском.

"Отець Роман Лагіш є керівником центру і наша задача – спільно сформувати якісну команду. Це мають бути виважені, мудрі, інтелігентні люди, адже мова йде про допомогу великій кількості львів’ян – близько трьох тисяч львів’ян пройшли зону бойових дій, і вони всі потребують допомоги, – заявив Андрій Садовий кореспонденту ZAXID.NET, наголосивши, що Романа Лагіша призначили на посаду за рекомендацією двох депутатських комісій. – Мені дуже прикро, що вчора некоректно себе поводили деякі хлопці, які на підвищених тонах спілкувалися з отцем Романом. Такі речі неприпустимі. Будь-яке рішення не можна приймати під тиском".

У коментарі Юрія Досяк заявив, що не збирається відступати.

"На акції, що пройшла, я зрозумів, яку довіру мені висловили бійці АТО, і я тепер не маю права і жодної можливості цю довіру зрадити. Йдеться про довіру до цілої установи і хто б що не казав, що таких центрів в Україні є багато, але це унікальний центр. Жоден не має такого функціоналу, який є тут. Дивує насправді, що один день пан Роман (Лагіш, - ред.) "під тиском" відмовився, а на інший день під чиїмось тиском знову погодився. Завтра ще хтось прийде і буде "тиснути", то буде інше рішення? Так не можна робити. Центром має керувати людина тверда і вольова, яка приймає рішення і відповідає за нього", - сказав Юрко Досяк.

На запитання, чим ж він не до вподоба міському голові Андрієві Садовому, який так категорично відкидає його кандидатуру, Юрій Досяк сказав: "Не люблю говорити припущеннями. Ситуація нагнітається і хочу розбавити її гумором. Про мене була стаття, в час передвиборчої кампанії, а я був кандидатом від "Самопомочі", і от вони самі ж написали таке формулювання про мене: "загострене почуття справедливості". Не знаю, може його зараз намагаються притупити, або ж навпаки - загострити ще дужче".

Як зазначив депутат ЛМР, учасник між фракційної групи з питань АТО Любомир Босаневич, позиція міжфракційної групи з питань АТО є незмінна: "Ми й надалі підтримуємо кандидатуру Юрія Досяка, адже це його проект, і він працював над ним і знає цю справу ліпше ніж отець Роман. Цей Центр вже працює, і Юрій, повторюю, як ніхто інший знає цю специфіку, адже сам є бійцем АТО. Він вже допомагає їм вирішувати соціальні, юридичні та інші питання, які щораз постають".

На запитання, чому така категорична і дивна для суспільства позиція мера Львова, він сказав: "Моя думка суб’єктивна. Маю кілька припущень. Можливо, Андрій Іванович таким призначенням хоче дестабілізувати ситуацію в регіоні – у Львові та на Львівщині . Можливо, хоче зіштовхнути Церкву і учасників АТО, щоб показати, що вони неадекватні, бо навіть з духовенством воюють. Або ж він просто хоче показати, що є лише його позиція і іншої позиці бути не повинно".

Додамо, що у Львівській міськраді відбувався звіт за 100 днів роботи фракції "Самопоміч". Туди прийшли шоковані рішенням лідера "Самопомочі" Андрія Садового учасники АТО.

Юрко Вовкогон, рядовий боєць ДУК ПС, 5 батальйон, 2 штурмова рота, який воював у Пісках і на шахті Бутовка під Донецьком, запевнив, що з призначенням Юрка Досяка вони йтимуть до кінця.

"Ми будемо йти до кінця. Якщо ми були на фронті і там могли воювати, то зможемо і тут. Це чи не останній шанс хоч щось змінити в державі. Була дуже велика надія, що буде все справедливо і чесно і що справами учасників АТО займатися боєць АТО. Була надія, що хоча б тут не буде підкилимних ігор, інтриг та маніпуляцій. Ми бачимо, що в Україні вже ті, хто при владі, порозставляли своїх фігур на такі посади. Йдеться про дуже великі не обліковані гроші і дуже великий простір для маніпуляцій і фінансових зловживань. Зрозуміло, що якщо це не буде людина із середовища АТО, то це буде просто «весільний генерал», фігура для прикриття відмивання грошей. Якщо ми ще й тут програємо, то тоді не буде змісту в цій війні, в тому, що наші побратими віддали життя і залишилися інвалідами.

Якщо ми тут проковтнемо і попустимо, то всі ці смерті будуть безглуздими. Стосовно заяви Андрія Садового, то він нею, по суті, назвав облудниками двох людей – себе і Романа Лагіша. Ще коли була ідея створення цього Центру, він публічно пообіцяв, що всі особи в Центрі будуть причетними до АТО. Отець Роман вчора пообіцяв ветеранам АТО, що він не претендує на цю посаду.

Краще за людину, яка воювала, ніхто не розуміє наших проблем. Два місяці Центр вже працює на волонтерських засадах. Там працює дружина, чоловік якої загинув, і мама, чий син загинув. Вони сподівались, що все буде чесно, а тут нові оборудки, і прикро, що в це втягли УГКЦ і священика. Якби було все чесно, то було б дуже просто. Людина, яка заснувала цей центр і яка його розвиває, мала б його очолити, а все інше – від лукавого", - сказав Юрій Вовкогон.

Ще один боєць АТО, член Львівської обласної спілки захисту учасників АТО і сімей загиблих, пан Костянтин наголосив, що позиція усіх учасників АТО є такою, що Центр повинен очолювати учасник АТО і ніхто інший.

"Ми нічого не маємо проти отця Романа, але він тут виявився пішаком на шаховій дошці Андрія Садового, який сидить і бавиться. Ми нічого не маємо проти Церкви. Хто б не був на цьому місці, ми однаково хотіли б бачити на цій посаді Юрія Досяка, який вже зараз надає учасникам АТО консультації і допомогу при тому, що Центр ще не почав працювати. Наша позиція принципова, і ми не поступимося. Не хочеться вдаватися до радикальних методів, але я бачу, що доведеться. Садовий робить дуже правильну річ – він нас загартовує. Те що робив Янукович, коли був Майдан. Ми загартовуємося, стаємо міцнішими і консолідованішими", - сказав він.

Раніше ми уже писали, як Садовий знову вляпався у скандал. 

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів