ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Розпочинається фестиваль сучасної музики "Контрасти"

На фестивалі прозвучить 12 світових прем'єр, серед яких твори як українських, так і закордонних композиторів
Depo.
27 вересня 2015 15:37
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів, з посиланням на Львівську міську ралу, у Львові 1 жовтня стартує XXI Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти". В його рамках відбудеться 39 музичних подій протягом 11 днів Ключовою ідеєю цьогорічних "Контрастів" є запропонувати слухачам таку програму фестивальних подій, яка б якнайширше змогла висвітлити великий спектр напрямків та розгалужень музичного мистецтва нашого сьогодення.

Новизна, відкритість до експерименту є ключовими принципами цьогорічного aестивалю, програма якого надзвичайно різноманітна: це і електронна музика в клубі Picasso, і Тихі пісні Валентина Сильвестрова у філармонії, це масштабні оркестрові програми і камерна музика, це майстер-класи і "кава з композиторами", це аудіовізуальні інсталяції, перформанси й навіть парфумерні композиції. Втім, на "Контрастах" буде і вдосталь класики, зокрема української, яка в контексті сучасної музики розкриє себе в дещо іншому світлі.

На фестивалі прозвучить 12 світових прем'єр, серед яких твори як українських, так і закордонних композиторів. Також у програмі Контрастів численні виконання творів, які ще ніколи не звучали в Україні. До Львова завітають такі ключові постаті сучасної української музики, як Валентин Сильвестров, Олександр Щетинський, Кармелла Цепколенко, Володимир Рунчак, а також ціла плеяда визнаних мистців молодшого покоління. Композитор з Болгарії, представник Болгарського національного радіо і редактор музичної програми Мілєн Панайотов буде присутнім протягом усього фестивалю й готуватиме програму для радіо про цьогорічні  "Контрасти".

Серед закордонних гостей також: Gryphon Trio з Канади, польські ансамблі NeoQuartet і Kwartludium, Ensemble Zeitsprung з Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький диригент Маркус Ельснер, гості з Польщі Марек Топоровський (клавесин, орган), Малґожата Кляйн (клавесин), Аґата Шимчевська (скрипка), Мачєй Францкєвіч (кнопковий акордеон), із Швейцарії - Райнер Гельд (диригент), Ґабріелле Бруннер (скрипка), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), а також диригент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.

Дві події фестивалю відбуватимуться в режимі марафону, й розпочавшись увечері, завершаться лише зранку. Це Ніч Контрастів 3 жовтня, у рамках якої у Філармонії відбудеться 9 різнопланових мистецьких акцій, а також Contrasts Session 9 жовтня у клубі Picasso, де непересічна клубна "електроніка" поєднається із "живою" віолончеллю й бароковою скрипкою.

Серед локацій Фестивалю - арт-кафе "Квартира 35". Саме там відбуватимуться дискусії з композиторами-гостями фестивалю, які проходитимуть у форматі "кава з композитором". Також відбудуться майстер-класи від виконавців - Марка Топоровського (клавесин) і Дениса Северина (віолончель).

Як і минулого року, на фестивалі будуть також театральні події: 4 жовтня в Українському академічному театрі для дітей і юнацтва відбудуться два перформанси, об'єднані мета-назвою Мистецтво комунікації.

Більше новини про музичні фестивалі у Львові читайте на Depo.Львів.