"Рівень щеплення на Львівщині суттєво знизився": Регіональний координатор з питань вакцинації Олег Когут
За минулу добу, 9 грудня, у Львівській області щеплення від ковіду отримали 11 500 мешканців. Це вдвічі менше, ніж вимагає МОЗ
На Львівщині за вчора, 9 грудня, щеплення від ковіду отримали 11 500 оcіб (з них – 3 258 осіб отримали першу дозу вакцини, 8 242 – другу). Хоча загалом в області працювали 27 центрів вакцинації та 87 пунктів щеплення.
"За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у більш ніж 214 тисяч осіб. Кількість нововиявлених випадків захворювання щоденно змінюється, проте вона є досить високою. Позавчора – це більш як 700 людей, вчора – понад 500. Відтак, говорити про абсолютне зменшення кількості захворілих на сьогодні не приходиться. Також, із загальної кількості хворих постійно маємо значну кількість людей з важкими формами захворювання, які перебувають в реанімаційному відділенні, в тому числі на апаратах ШВЛ", – зазначив під час брифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, повідомляє Depo.Львів.
Медики продовжують закликати мешканців не нехтувати профілактичними заходами, спрямованими на зменшення кількості захворілих, а також єдиним засобом подолання недуги – вакцинацією.
"Протягом останніх днів рівень вакцинації суттєво знизився, 9 грудня, наприклад, вакцинованих було лише 11 500 осіб, при тому, що минулого тижня було в середньому по 17 тисяч вакцинацій щодня, - заявив Олег Когут. – І відповідно, ми зараз робимо наполовину менше вакцинацій, ніж рекомендовано МОЗ, а це має бути 23 тисячі вакцинацій щоденно".
За словами чиновника, причин є декілька. Одна із них - люди, які свідомо хотіли вакцинуватися, це вже зробили.
"Друга хвиля вакцинації, яка в нас була, пов’язана з низкою обмежувальних заходів (перевезення в транспорті, відвідування окремих закладів), вона зараз спала. Можливо, причиною зменшення кількості вакцинованих стало й те, що з понеділка ми, відповідно до рішення державної комісії ТЕБ та НС, перейшли з "червоного" на "жовтий" рівень епіднебезпеки. Але перехід в "жовту" зону не знімає жодних обмежень, які були в "червоній". Мало того, деякі заходи стали навіть більш необхідними. Я маю на увазі два накази МОЗ, які стосуються переліку спеціальностей і підприємств, працівники яких мають бути вакциновані. І мова саме про вакцинацію, а не ПЛР-тести. Єдине що може їм дозволити перебувати на роботі невакцинованими, так покази сімейного лікаря за відповідними наказами МОЗ", - сказав Олег Когут.
За словами чиновника також недостатньо вакциновані освітяни. На початок цього тижня відсторонені від роботи 437 працівників освітніх закладів, які не мають щеплення, 192 із них – педагоги.
"На носі багато святкувань, повернуться заробітчани ззакордону, відповідно виникне чергова небезпека передачі захворювання. Тож максимально постарайтеся уникати контактів і захищатися", - сказав чиновник.
Загалом на Львівщині станом на 10 грудня проведено 1 734 142 щеплення (з них 794 984 - другою дозою): вакциною Covieshield – 38 403, Astra Zeneca - 184 932, Coronavac - 487 610, Pfizer - 840 360, Modernа - 182 837.
Для отримання щеплення у центрі вакцинації при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу. Також вакцинуватися можна у пунктах щеплень, попередньо звернувшись до сімейного лікаря.
Нагадаємо, на Львівщину прибули нові партії вакцин CoronaVac та AstraZeneca. Тож найближчим часом пункти вакцинації на Львівщині отримають додаткові дози вакцин. А сьогодні, 10 грудня, в область доставили 17 000 доз мРНК-вакцини "Модерна". Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів