ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рештки з ймовірного поховання сина князя Данила Галицького віддадуть на експертизу ДНК

Науковці припускають, що знайшли саркофаг з похованням одного із синів князя Данила Галицького – Романа або Шварна
Depo.
13 жовтня 2015 09:03
ФОТО: depo.ua
Рештки з ймовірного поховання сина князя Данила Галицького віддадуть на експертизу ДНК
Рештки з ймовірного поховання сина князя Данила Галицького віддадуть на експертизу ДНК

Як повідомляє Depo.Львів, уже за тиждень стануть відомими результати експертизи, котрі визначать дату поховання, яке науковці віднайшли у Храмі Успення Богородиці в місті Холм, що у Польщі. Про це розповів керівник групи дослідників , професор, завідувач кафедри реставрації, архітектурної та мистецької спадщини Національного університету "Львівська політехніка" Микола Бевз.

"Ця експертиза, у випадку позитивних результатів, стане ще одним доказом наших припущень того, що у Храмі Успення Богородиці ми виявили саме поховання одного із синів князя Данила Галицького. Якщо виявимо, що знайдене поховання належить до 60-х років 13-го століття, то ми матимемо усі підстави здійснити наступний крок у процесі ідентифікації: ми замовимо експертизу ДНК. Щоправда для того ми повинні мати матеріал для порівняння", - повідомив він.

За словами Бевза, на сьогодні далекі нащадки Рюриковичів ще живуть у Франції, США та Швеції. Щоправда тоді до проекту повинні долучитися представники Міністерства закордонних справ. "Це непростий аналіз, але є хороші лабораторії в Канаді, Швейцарії та Німеччині, які можуть взятися за цей тест, - додав науковець. - Це чималі кошти, але ми їх спробуємо відшукати".

У квітні 2013 року стартував спільний українсько-польський науково-дослідницький проект "Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Успення Богородиці, побудованого в Холмі королем Данилом Галицьким". Науковці припускають, що знайшли саркофаг з похованням одного із синів князя Данила Галицького – Романа або Шварна.

Більше новин про Львів та область читайте на Depo.Львів.