ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пустомитівська РВК не оприлюднює постанов та уникає запитань спостерігачів

Члени комісії ставлять під сумнів право спостерігачів отриматимути інформацію
Depo.
10 жовтня 2015 12:50
ФОТО: depo.ua

Офіційний спостерігач Громадянської мережі ОПОРА Петро Чорній зафіксував порушення Пустомитівською районною виборчою комісією пункту 15 статті 27 ЗУ "Про місцеві вибори", що зобов’язує комісію оприлюднювати свої рішення на стенді офіційних матеріалів для загального ознайомлення. Про це пише Depo.Львів із посиланням на львівську ОПОРУ.

До того ж, комісія, відповідно до Закону, повинна робити це не пізніше ранку наступного дня після їх прийняття.

"Таким чином, Пустомитівська виборча комісія жодним чином не інформує виборців про свою  діяльність, про прийняті нею рішення щодо організації та проведення виборчого процесу тощо", - йдеться у повідомленні ОПОРИ.

Окрім того, виборча комісія не здійснює спеціальне інформаційне забезпечення виборів, чим порушує статтю 51 ЗУ "Про місцеві вибори", зокрема про інформування виборців про зареєстрованих кандидатів на відповідних місцевих виборах та суб’єктів їх висування.

Тобто, й до сьогодні виборцям не повідомили про те, які партії змагатимуться за депутатські мандати у Пустомитівській районній раді та не надали їм можливості ознайомитися з їхніми виборчими списками.

На прохання, а згодом і вимогу офіційного спостерігача дозволити йому ознайомитися з виборчою документацією і запитувати про все, що стосується роботи виборчої комісії (йому таку можливість надає пункт 13, статті 27 ЗУ "Про місцеві вибори"), заступник голови виборчої комісії Віктор Децик відмовився це зробити.

Окрім цього, заступник уникав відповіді на питання, чому їхня виборча комісія вчиняє зазначені вище протиправні дії. "Було також поставлено під сумнів саме право спостерігача задавати питання, що стосуються роботи комісі", – розповідає спостерігач ОПОРИ.

На офіційному стенді виборчої комісії розміщена інформація про графік передачі списку виборців для ДВК та кількості виборців для ТВК, роздруківка з сайті ЦКВ територіальних виборчих округів району, відомості про спеціальні рахунку Пустомитівської районної виборчої комісії та зразок заяви для кандидатів в депутати.

Натомість уся інша виборча документація, яка б інформувала виборця про хід виборчого процесу в Пустомитівському районі – відсутня.

Більше новин про проведення виборів на Львівщині читайте на Depo.Львів