ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Прокуратура хоче повернути Львову земельну ділянку на Стрийській

Львівська міська рада надала ТОВ "Квіти Львова-плюс" землю в оренду терміном на 10 років
Depo.
25 серпня 2015 11:51
ФОТО: depo.ua

Прокуратура наполягає на поверненні у власність громади Львова земельної ділянки, наданої ТОВ "Квіти Львова-плюс", повідомили Depo.Львів у прес-службі прокуратури Львівської області.

Прокуратурою міста Львова до господарського суду Львівської області подано позовну заяву про скасування ухвал Львівської міської ради, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки площею 3,0777 га, що на вул. Стрийській, 195 та зобов'язання повернути її у розпорядження міста.

Зазначимо, що вказану землю згідно з ухвалами Львівської міської ради надано ТОВ "Квіти Львова-плюс" в оренду терміном на 10 років для будівництва та обслуговування багатоповерхової житлової забудови.

Підставою для вжиття заходів прокурорського реагування,стали результати розгляду органами прокуратури області, із залученням органів державного контролю звернень щодо законності виділення ЛМР вищевказаної земельної ділянки, вкритої зеленими насадженнями, а також порубки там дерев.

З'ясовано, що в грудні 2014 року між Львівською міською радою та ТОВ "Квіти Львова-плюс" укладено договір оренди вказаної ділянки.

При цьому, на праві приватної власності товариства за вказаною адресою належить об'єкт нерухомого майна площею 3196 кв.м. Однак, зіставлення площі забудови існуючого об'єкту нерухомості (3196 кв.м.) та площі земельної ділянки (30777 кв. м.) свідчить про їх неспівмірність. Крім того, ПрАТ "Квіти Львова", як попередній власник об'єктів нерухомого майна та землекористувач спірної ділянки, сплачувало земельний податок до бюджету за користування землею площею лише 2497,8 кв.м.

З огляду на вказане, відповідно до вимог чинного законодавства у ТОВ "Квіти Львова-плюс" відсутні будь-які правові підстави для отримання земельної ділянки площею 3,0777 га не на конкурентних засадах, тобто без участі в земельних торгах.

Відтак, прокуратурою міста Львова вжито заходів реагування цивільно-правового характеру до повернення в комунальну власність територіальної громади міста цієї земельної ділянки. Крім того, до суду підготовлено заяву про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом заборони вчиняти будь-які дії, у тому числі здійснення будівельних та інших робіт.

Зауважимо, що прокуратурою Сихівського району м. Львова здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, яке на даний час розслідується Сихівським РВ, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 245 КК України, а саме щодо незаконного зрізу дерев та знищення і пошкодження зелених насаджень за вищевказаною адресою.

Більше новин Львова та області читайте на Depo.Львів