Проїзд у львівських маршрутках подорожчає до 12 гривень?

Мінімальний тариф на проїзд у громадському транспорті Львова за умови впровадження електронного квитка тепер збільшиться до 12 гривень за одну поїздку. Проект планують запустити у січні 2022 року

Михайло Хомченко

Разовий квиток дасть можливість пасажиру здійснювати пересадки впродовж 40 хвилин на різні види транспорту. Такий тариф діятиме лише для електронної оплати проїзду. Придбати квиток у водія за готівку коштуватиме щонайменше 18 грн. Про це розповів колишній в.о. керівника управління безпеки міста Львівської міської ради Андрій Білий у своєму відеоблозі на YouTube, пише Depo.Львів із посиланням на видання "Діло".

Також будуть передбачені так звані тарифи агрегації. Зокрема, після четвертої оплаченої за добу поїздки, усі наступні – будуть безкоштовними. За такою ж схемою проїзд для власника картки стане безкоштовним після після 16 поїздок на тиждень (на загальну суму 192 грн) та 45 на місяць (на 540 грн).

Проте вигідніше буде купити безлімітний абонемент на 30 днів за 420 грн, на 180 днів на 2 160 грн, або на 365 днів за 3 960 грн.

Школярі платитимуть е-квитком 3 грн. 60 коп. за одноразову поїздку, або 126 грн і 1 188 грн за 30 чи 365 днів відповідно. Студенти платитимуть 6 грн одноразово, або 210 грн (30 днів), 1 080 грн (180 днів), 1 980 грн (365 днів).

Згідно з чинним законодавством, оплата штрафу за безквитковий проїзд не дає права безкоштовного проїзду. Якщо пасажир продовжує проїздку, то повинен за неї заплатити. Таким чином він отримує штраф у 20-кратному розмірі від вартості проїзду (240 грн) та має придбати за 120 гривень  одноразовий 40-хвилинний штрафний квиток для проїзду у контролера. У сумі порушник буде змушений заплатити 360 грн на місці або його передадуть у руки поліції. Зазначимо, що, згідно з новими правилами, контролери зможуть блокувати валідатори при вході у салон, аби безквиткові пасажири не змогли встигнути поспіхом оплатити проїзд перед перевіркою та уникнути покарання.

Також Андрій Білий зазначив, що при таких тарифах буде необхідність у 500 млн грн субвенцій з бюджету, що є співмірною із тими сумами, які виділяються із міського бюджету на транспорт зараз. В цей тариф також входить компенсація пільгових перевезень, оновлення автопарку, ремонти усіх мереж, рухомого складу та приміщень депо.

Уже відомо, що у Львові станом на сьогодні системою електронної оплати проїзду обладнано 353 транспортні засоби, що становить третину від усієї кількості.

Нагадаємо, Херсонський міськвиконком схвалив проект рішення про зміну тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті. Проїзд у автобусі в Херсоні коштуватиме 8 гривень, у тролейбусі – 5 грн. Щоправда, юридичний відділ міської ради визнав, що підвищення тарифів на громадський транспорт є неможливим без попереднього його обговорення на громадських слуханнях.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів