UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Пригріло: Як зменшити опалення у будинку

97% споживачів ЛМКП "Львівтеплоенерго" можуть регулювати подачу опалення до свого будинку

Пригріло: Як зменшити опалення у будинку…

Опалення до будинків Львова подається відповідно до температурного графіку подачі теплоносія. Про це пише Depo.Львів з посиланням на пресслужбу Львівської міськради.

Тобто з огляду на плюсову температуру зовнішнього повітря теплоносій подається нижчої температури, в порівнянні із зимовими місяцями. Однак, як повідомляють тепловики, мешканці можуть регулювати подачу теплової енергії безпосередньо в будинках: відкрити або закрити подачу теплоносія на будинковому вводі. Це дозволяє не залежати від теплопостачальної організації, зменшити споживання теплової енергії і менше плати за опалення.

"Опалювальний сезон триває. Проте зараз маємо такий період, коли вечори холодні, а в день температура сягає 8−10 градусів. У залежності від погодних умов, тобто від температури зовнішнього повітря, ми здійснюємо кількісне і якісне регулювання подачі теплоносія на головних джерелах теплопостачання. Проте цього може бути не достатньо для окремих будинків. Тому ми рекомендуємо мешканцям здійснювати місцеве дорегулювання подачі опалення безпосередньо в будинку", – розповів начальник експлуатаційно-диспетчерської служби ЛМКП "Львівтеплоенерго"  Дмитро Романків.

За його словами, 97% усіх споживачів ЛМКП "Львівтеплоенерго" обладнані вузлами обліку теплової енергії і мають можливість регулювати. Тобто, при необхідності, відключити подачу тепла до свого будинку і в такий спосіб встановлювати комфортну для себе температуру та економити кошти.

"Однак, таке регулювання потрібно робити технічно правильно, тому ми, зі свого боку, готові показати, навчити і проконсультувати як це робити. Хоча, варто відзначити, що у будинках ОСББ і ЖБК мешканці постійно проводять регулювання подачі тепла", —розповів Романків.

Місцеве регулювання подачі опалення в будинку потрібно проводити в такий спосіб:

при підвищенні температури зовнішнього повітря вище +6… +8°С — повністю перекривається подача теплоносія на будинок (перекривається тепловий лічильник або запірно-регулююча арматура на подаючому трубопроводі вузла управління системою центрального опалення будинку);

при зниженні температури зовнішнього повітря вище +6… +8°С подача теплоносія відновлюється.
Таке місцеве регулювання споживання теплової енергії повинна виконувати відповідальна особа призначена мешканцями будинку. Найкраще, коли ця особа живе в цьому будинку.

Зверніть увагу, що часткове прикриття теплового лічильника (запірно-регулюючої арматури) не допускається.

Як проводити регулювання подачі опалення в будинку продемонстрував Руслан Герега, начальник Шевченківського РТМ, на прикладі будинку на вул. Липинського, 6, який знаходиться на балансі ЛКП.

"Засувку, яка стоїть на подаючому трубопроводі перед обліком, потрібно закрити повністю. Натомість засувку на зворотньому трубопроводі не потрібно рухати, адже, коли її закрити, то це може спричинити заповітрення будинку. Регулювання подачі тепла безпосередньо в будинку дає змогу не залежати від регулювання подачі тепла теплопостачальною організацією. Хочу відзначити, що якщо мешканці вдень закриють засувку на 4−5 год, то ніхто й не відчує відсутності опалення. Тепло в будинку буде закумульоване, і будинок не встигає швидко охолонути, коли на дворі тепло", — розповів Руслан Герега.

Нагадаємо, ЛМКП "Львівтеплоенерго" подає опалення до будинків у Галицький, Личаківський, Франківський, Шевченківський і Сихівський райони. Залізничний район обслуговує ЛКП "Залізничнетеплоенерго".

Нагадаємо, у Садового пояснили, чому львів'яни мерзнуть.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"